کد خبر: 405705 A

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی:

ایلنا: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان غربی گفت: از این پس، سازمان صنعت، معدن و تجارت نسبت به صدور کارت شناسایی ویژه بازرسان گندم، آرد و نان برای هر یک از بازرسان معرفی شده فعال در این حوزه اقدام می‌کند.

به گزارش خبرگزاری ایلنا در ارومیه، جعفرصادق اسکندری در جلسه کارگروه ساماندهی گندم، آرد و نان استان اظهار کرد: باید به منظور حمایت از کشاورزان، تمامی دستگاه‌های دخیل در بحث خرید گندم، حداکثر تلاش خود را برای خرید تمام محصول تولیدی کشاورزان به عمل آورند.

به گفته وی، علاوه بر آن برای صیانت از سلامت و امنیت غذایی جامعه باید شرکت غله و خدمات بازرگانی و تعاون روستایی استان با رعایت کامل و دقیق استانداردها و دستورالعمل‌های ابلاغی، تدابیر و تمهیدات لازم را به منظور جلوگیری از خرید گندم‌های دارای بیماری و بی‌کیفیت اتخاذ کند.

اسکندری افزود: از سوی دیگر از این پس موضوع خرید گندم توسط اتحادیه حبوبات فروشان، در قالب تیم مشترک با حضور نمایندگان شرکت غله و خدمات بازرگانی، سازمان صنعت، معدن و تجارت، اتحادیه حبوبات فروشان و سازمان جهاد کشاورزی استان بررسی می‌شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان غربی بیان کرد: سازمان صنعت، معدن و تجارت نیز نسبت به صدور کارت شناسایی ویژه بازرسان گندم، آرد و نان برای هر یک از بازرسان معرفی شده فعال در این حوزه اقدام می‌کند.

اسکندری تصریح کرد: به منظور تعیین فرآیندهای انجام بازرسی موثر و اثربخش از واحدهای نانوایی و زنجیره تامین و توزیع، باید کمیته تخصصی با حضور دستگاه‌های ذیربط مشتمل بر استانداری، شرکت غله و خدمات بازرگانی استان، دانشگاه علوم پزشکی استان، اداره کل اطلاعات استان و سازمان صنعت، معدن و تجارت تشکیل و نسبت به تدوین برنامه عملیاتی در راستای اهداف کاربردی مذکور اقدام شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان غربی افزود: علاوه بر آن، در راستای ساماندهی واحدهای نانوایی و بررسی مسائل مرتبط با حوزه گندم، آرد و نان و نیز سایر موارد مرتبط ابلاغی از جانب کارگروه تخصصی، از این پس مقرر شد نسبت به کسب نظر از فرمانداران شهرستان‌های استان، در ارتباط با چگونگی اجرای طرح‌های نظارتی و تسریع در ساماندهی امور گندم، آرد و نان، اقدام شود.

بازرسان آرد و نان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر