کد خبر: 410478 A

کریمی وزنه در گفت‌وگو با ایلنا خبر داد:

ایلنا: سرپرست شبکه بهداشت و درمان پیرانشهر از توزیع 200 سبد کالای حمایتی زنان باردار در این شهرستان خبر داد.

جعفر کریمی وزنه در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در پیرانشهر گفت: در زمینه برنامه حمایتی تغذیه‌ای بنیاد علوی زیر نظر دفتر مقام معظم رهبری به منظور حمایت از زنان نیازمند باردار و شیرده روستایی که هر دو ماه یک بار انجام می‌شود، در این زمینه تعداد 200 سبد کالا با همکاری واحد بهداشت خانواده و خدمات مرکز بهداشت پیرانشهر توزیع شد.

کریمی وزنه  هدف از این برنامه را ارتقاء سطح سلامت تغذیه‌ای زنان باردار و شیرده عنوان کرد و افزود: غذایی که در دوران بارداری مصرف می‌شود نیازهای تغذیه‌ای مادر و رشد جنین را تامین نمی‌کند و متاسفانه محرومیت‌های اقتصادی و درآمد پایین خانوارها نیز در بسیاری از موارد منجر به کاهش توان خرید مواد غذایی مناسب و با ارزش می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: در این طرح مادران باردار نیازمند توسط مراکز بهداشتی درمانی شناسایی و برای دریافت کالا به شبکه بهداشت و درمان شهرستان پیرانشهر معرفی می‌شوند.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان پیرانشهر در پایان اضافه کرد: توزیع سبد مواد غذایی بنیاد علوی در شبکه بهداشت و درمان شهرستان پیرانشهر ویژه زنان باردار و شیرده خانوارهای نیازمند روستایی از سال 93 در پیرانشهر شروه شده است.

به گزارش ایلنا، این سبد حمایتی شامل 16 قلم کالا از جمله برنج، مرغ، روغن، پنیر، عسل، خرما، کنسرو ماهی، سویا و حبوبات که شامل تمامی گروه‌های غذایی است.

سبد کالای حمایتی در پیرانشهر جعفر کریمی وزنه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر