کد خبر: 411120 A

ابراهیم لو در گفت‌وگو با ایلنا خبر داد:

ایلنا: رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت چالدران از تشکیل پرونده برای 16 واحد صنفی متخلف در این شهرستان خبر داد.

ملا ابراهیم لو در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در چالدران با اشاره به عملکرد مرداد ماه این شهرستان اظهار داشت: مردادماه امسال در بخش صنعت در زمینه پیشبرد اهداف اقتصاد مقاومتی از کارگاه‌های کوچک صنعتی که بصورت سنتی در بخش لبنیات فعالیت می‌کردند ضمن شناسایی با حضور فرماندار و جمعی از مسئولان ادارات از واحد های ذکر شده بازدید و در برا ی توسعه خط تولید و استفاده از تسهیلات و افزایش اشتغالزایی برای اخذ مجوز لازم  از اداره صنعت معدن و تجارت چالدران راهنمایی‌های لازم صورت گرفت.

وی تصریح کرد: در بخش تجارت ضمن بازرسی از نانوایان سطح شهرستان به همراه فرماندار و بازرس آرد و نان به بررسی مشکلات نانوایان پرداخته و در این خصوص از مدیر عامل شرکت کارخانجات آرد سپید شانلی برای پیگیری کیفیت آرد ضمن دعوت به شهرستان جلسه‌ای به این منظور با حضور فرماندار و رئیس اتحادیه ارد و نان برگزار شد.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت چالدران افزود: امسال تعداد 30 واحد صنفی نسبت به تجهیز واحدهای صنفی به صندوق مکانیز فروش و تعداد 600 واحد صنفی به دستگاه pos اقدام کردند و در زمینه فراخوان مالیات بر ارزش افزوده به تمام واحدهای صنفی مشمول بصورت کتبی برای اقدام و تمکین از قانون اطلاع رسانی شده است.

وی با اشاره به اینکه مردادماه سال‌جاری درباره بررسی مسائل و مشکلات فراوری اصناف با حضور صنوف شهرستان و امام جمعه جلسه‌ای به این منظور در دفتر امام‌جمعه شهرستان برگزار شد.

ملاابراهیم لو با بیان اقدامات بخش بازرس گفت: از کل واحدهای صنفی شهرستان به تعداد 243 مورد بازرسی انجام پذیرفته و به تعداد 16 واحد صنفی متخلف (کم‌فروشی، گران‌فروشی و عدم درج قیمت) به ارزش 27 میلیون ریال پرونده تشکیل و برای صدور حکم نهایی به تعزیرات حکومتی شهرستان معرفی شده‌اند.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت چالدران تصریح کرد: معرفی 48 مورد واحد صنفی به سازمان تامین اجتماعی برای استفاده از بخشودگی جرایم بیمه‌ای نیز صورت گرفت.

ملا ابراهیم لو واحد صنفی چالدران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر