کد خبر: 416716 A

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی:

ایلنا: معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی به ظرفیت منطقه آزاد ماکو و مناطق ویژه تجاری در استان اشاره کرد و گفت: سرمایه‌گذاران می‌توانند از فرصت‌ها و مزیت‌های این مناطق برای سرمایه‌گذاری بهره‌مند شوند.

به گزارش خبرگزاری ایلنا از ارومیه، نادر صفر زاده با ابراز خرسندی از تشکیل و راه‌اندازی دفتر توسعه و سرمایه گذاری صنایع پایین دست پتروشیمی در استان گفت: راه اندازی این دفتر با توجه به ظرفیت های و پتانسیل استان در حوزه پتروشیمی می تواند در ایجاد صنایع پایین دستی در این صنعت و ایجاد فرصت‌های اشتغال بسیار موثر باشد.

صفر زاده با اشاره توافق هسته‌ای و شرایط کشور بعد از برجام گفت: با وجود بدعهدی‌های آمریکا، با تدبیر دولت امروز شاهد تعامل با کشورهای مختلف دنیا هستیم و امکانات صادرات محصولات تولیدی کشور به سایر کشورهای مختلف دنیا فراهم شده است.

صفرزاده با بیان اینکه ایجاد واحدهای تولیدی و صنعتی در بخش‌های مختلف و به ویژه صنایع پایین دستی پتروشیمی موجب ایجاد فرصت‌های جدید اشتغال در استان خواهد شد.

وی ادامه داد: در بحث سرمایه‌گذاری نباید از دانشگاه‌های غافل شویم و باید از طرح‌های پژوهشی سودآور دانشگاه‌ها در سرمایه‌گذاری ایجاد اشتغال بهره گیریم.

به گفته صفرزاده، با توجه به شرایط موجود استان و روند احیای دریاچه ارومیه و محدودیت در برخی از مناطق برای توسعه کشاورزی، توسعه صنعت و ایجاد فرصت‌های اشتغال در این بخش فشار اشتغال را از بخش کشاورزی کاهش خواهد داد.

نادر صفرزاده
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر