کد خبر: 416729 A

قربانعلی سعادت:

ایلنا: استاندار آذربایجان‌غربی گفت: خدمت‌رسانی و خدمتگزاری به زائرین آذربایجان‌غربی جزو اصلی‌ترین وظایف و تکالیف ما است.

به گزارش خبرگزاری ایلنا از ارومیه، قربانعلی سعادت در جلسه هماهنگی ستاد استانی اربعین حسینی که امروز با حضور جمعی از مدیران و مسئولان ذیربط در سالن جلسات حوزه استاندار برگزار شد ضمنن تسلیت به مناسبت فرا رسیدن ماه محرم و ایام سوگواری سید و سالار شهیدان گفت: حضرت امام‌حسین(ع)، راه و مسیر حرکت تشیع را برای ما ترسیم کرده و امروز نیز شاهدیم عاشقان این حضرت در راهپیمایی عظیم اربعین حسینی، با حضور میلیونی خود در کربلا عشق و ارادت قلبی خود را به اهل بیت(ع) و علی الخصوص سید و سالار شهیدان ابراز می دارند.

سعادت درباره روند خدمات‌رسانی استان به زائران اربعین حسینی اظهار داشت: خدمت‌رسانی و خدمتگزاری به زائران جزو اصلی‌ترین وظایف و تکالیف ماست و دارای اجر و پاداش معنوی و اخروی است؛ در همین راستا از دستگاه‌های استانی نیز که در این زمینه مسئولیت دارند درخواست داریم برای خدمت‌رسانی به زائران اربعین حسینی، از تمام توان و ظرفیت‌های خود استفاده کنند.

وی درباره اعزام زائران استان آذربایجان‌غربی برای حضور در راهپیمایی اربعین گفت: تلاش داریم در روند اعزام زائرین استان هیچ مشکلی برای شهروندان عزیز پیش نیاید و برای خدمت‌رسانی به آنها در مسیر از توان و ظرفیت دستگاه‌ها و نهادهای نظامی و انتظامی بهره خواهیم گرفت.

سردار امین شریعتی رئیس ستاد اربعین شمال‌غرب کشور نیز در این جلسه ضمن تقدیر از زحمات، تلاش‌ها و خدمات‌رسانی مدیران، مسئولان و موکب آذربایجان‌غربی به زائران در اربعین سال گذشته اظهار داشت: نام آذربایجان‌غربی همواره با شهادت، ایثار، رشادت، دلاوری و عشق و علاقه به اهل‌بیت(ع) همراه بوده و این عشق و علاقه را از سوی موکب این استان در خدمت‌رسانی به زائران اربعین حسینی در سال گذشته نیز شاهد بودیم.

وی ادامه داد: امسال نیز با حمایت‌های استاندار آذربایجان‌غربی و همکاری مسئولان و فرماندهان نظامی و انتظامی استان، موکب امام‌رضا(ع) آذربایجان‌غربی در مسیر شلمچه در محلی به نام بطحا مستقر می‌شود و بصورت شبانه‌روزی از زائرین پذیرایی خواهد کرد.

رادفر معاون سیاسی استاندار هم در این جلسه گفت: کمیته‌های ستاد استانی اربعین حسینی در استان تشکیل شده و کار خود را بر اساس ابلاغیه های وزارت کشور آغاز کرده اند.

به گزارش ایلنا، سال گذشته بیش از ۱۶ هزار نفر از مردم استان در پیاده‌روی اربعین حسینی شرکت داشتند و امسال نیز تاکنون بر اساس آخرین گزارشی که در جلسه امروز ستاد اربعین حسینی ارائه شد، بیش از 6 هزار و 200 نفر از مردم استان برای حضور در راهپیمایی اربعین ثبت‌نام کرده‌اند.

زائرین آذربایجان غربی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر