کد خبر: 422208 A

عضو شورای‌شهر ارومیه تشریح کرد:

ایلنا: عضو شورای‌شهر ارومیه اعلام کرد: فاز دوم مطالعات طرح جامع مدیریت بحران ارومیه آغاز شده است.

به گزارش ایلنا از آذربایجان‌غربی، لطیفه مبین با بیان اینکه فاز اول مطالعات طرح جامع مدیریت بحران در ارومیه به پایان رسیده، اظهار کرد: این طرح سال 94 برای بررسی و مطالعات لازم برای هماهنگی میان ادارات، کسب تجربیات از ارگان‌های مربوطه و دریافت این اطلاعات از سوی شورای شهر به استانداری آذربایجان‌غربی ارسال شده است.

وی با اعلام اینکه مطالعات طرح با هدف برنامه‌ریزی، تصمیم‌گیری، فعالیت‌های سازمان‌یافته، تحقق منابع انسانی، مواد و تجهیزات در زمان وقوع بحران صورت می‌گیرد، اظهار کرد: فاز دوم این پروژه در سال‌جاری آغاز شده است.

به گفته وی، بحران‌ها تعیین‌کننده میزان خسارت وارده نیستند بلکه پاسخ و واکنش مسئولان به بحران این میزان را تعیین می‌کند.

عضو شورای‌شهر ارومیه آمادگی، پیشگیری، مقابله، بهبود و بازسازی را از جمله مهم‌ترین رکن‌های مدیریت بحران در شرایط ضروری دانست و افزود: برنامه‌ریزی‌های لازم برای انجام فعالیت، تشکیل کارگروه‌های لازم و جمع‌آوری اطلاعات مربوطه و برگزاری جلسات متعدد با کارگروه‌های تخصصی پروژه از جمله مهمترین این اقدامات محسوب می‌شوند.

مبین ادامه داد: یکی از شاخص‌های مهم توسعه، میزان آمادگی جامعه در برابر انواع بلاهای طببعی است که در این باره باید انواع آسیب‌شناسی، بحران‌های منطقه و آمادگی‌های لازم در شرایط اضطراری انجام گیرد. درصدیم با اتمام طرح جامع مدیریت بحران هر چه زودتر عملیات اجرایی این پروژه آغاز شود.

لطیفه مبین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر