کد خبر: 425260 A

آقازاده به ایلنا خبر داد:

ایلنا: رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی گفت: دانشکده علوم پزشکی در شهرستان‌خوی با موافقت وزارت‌بهداشت ایجاد می‌شود.

جواد آقازاده در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در خوی گفت: راه‌اندازی دانشکده علوم پزشکی خوی از اولویت‌های کاری دولت تدبیر و امید در آذربایجان غربی بود که محقق شد.

وی اظهار کرد: ایجاد زیر ساخت‌های توسعه آموزش عالی به ویژه در عرصه علوم پزشکی حق آذربایجان‌غربی است و دولت عزم جدی برای رفع محرومیت‌های بهداشتی، درمانی، پزشکی و آموزشی از چهره استان‌ها دارد.

وی با قدردانی از حمایت‌های وزیر بهداشت و درمان از ایجاد دانشکده علوم‌پزشکی در خوی گفت: وجود دانشکده پرستاری با قدمت بالا و سابقه موفق علمی آن و داشتن اعضای هیات علمی مجرب مجموعه علوم پزشکی را در ایجاد دانشکده علوم پزشکی در این شهرستان مصمم کرد.

وی اظهار امیدواری کرد با وجود پزشکان مجرب در خوی، دانشکده علوم پزشکی این شهرستان موفق باشد و پزشکان خوبی را برای آینده این شهرستان و استان تربیت کند.

به گزارش ایلنا، در دویست و پنجاه و ششمین جلسه شورای گسترش دانشگاه های علوم پزشکی با تاسیس دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی خوی موافقت به عمل آمد. قرار است در ماه‌های آینده با تعیین ساز و کارهای زیرساختی، این دانشکده راه‌اندازی شود.

در حال حاضر، هشت دانشکده حوزه پزشکی در آذربایجان‌غربی فعال هستند که هفت مورد آن در ارومیه فعالیت می کنند.

علاوه بر دانشکده‌های پزشکی، پرستاری، بهداشت، پیراپزشکی، داروسازی و دندانپزشکی در ارومیه، پردیس خودگردان در این شهر نیز فعال است. در خوی نیز دانشکده پرستاری و بهداشت به فعالیت می پردازد که دانشکده پزشکی نیز به آن اضافه شد.

خوی، دومین شهر پرجمعیت آذربایجان غربی است.

جواد آقازاده اخبار خوی دانشکده علوم پزشکی دانشکده علوم پزشکی خوی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر