کد خبر: 425265 A

مرزنگ به ایلنا خبر داد:

ایلنا: مدیر شبکه بهداشت و درمان مهاباد گفت: عملیات احداث مرکز خدمات سلامت جامع شهری روستایی فرهنگیان آغاز شد.

سامرند مرزنگ در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در مهاباد گفت: عملیات احداث مرکز خدمات سلامت جامع شهری و روستایی فرهنگیان یکی از مراکز اجرایی پزشک خانواده است که در زمینی به مساحت زیربنای 980 متر مربع در به ارزش 12 میلیارد ریال از محل اعتبارات دانشگاه متبوع در محوطه مرکز آموز بهورزی شهرستان مهاباد آغاز شده است.

وی اظهار داشت: مرکز سلامت فرهنگیان جزو 100 مرکز خدمات جامعه سلامت و پایگاه سلامت به شمار می رود که  از طرف دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان آذربایجان غربی در حال احداث است.

مرزنگ خاطرنشان ساخت: مرکز خدمات جامع سلامت فرهنگیان با داشتن 7 خانه بهداشت ،13 قمرو 1 پایگاه سلامت شهری به جمعیت 38 هزار نفری تحت پوشش خود خدمات سلامت ارائه می کند.

وی متذکر شد: سال گذشته و در راستای طرح تحول سلامت برای مراکز بهداشتی درمانی روستایی کاولان، قمطره، کانی سیب، گوک تپه و کوشکدره و همچنین مرکز سلامت جامعه شهری بداق سلطان در مجموع بالغ بر 3 میلیارد ریال برای تجهیز و نوسازی و بهسازی این مراکز هزینه شده و سال‌جاری نیز برای مرکز خدمات جامع سلامت روستایی خلیفان بالغ بر 8 میلیارد ریال هزینه شده است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان مهاباد افزود: مرکز خدمات سلامت جامع شهری روستایی فرهنگیان با دارا بودن بخش‌های دندانپزشکی، پزشک عمومی، مامایی، بهداشت محیط و حرفه ای، تزریقات و پانسمان، پیشگیری و مبارزه با بیماریها، بهداشت خانواده و داروخانه به جمعیت حدود 25200 نفری شهری و 12700 نفر روستایی تحت پوشش خود خدمات سلامت ارائه می دهد.

وی ادامه داد: متناسب با جمعیت، هر مرکز می تواند تا سقف 50 هزار نفر را پوشش دهد و با توجه به استیجاری بودن مکان فعلی این مرکز و گسترش ارائه خدمات در یک فضای استاندارد تر عملیات احداث این مرکز انجام گرفت.

به گزارش ایلنا، تعداد 5 مرکز خدمات سلامت شهری و 2 مرکز خدمات سلامتی شهری و روستایی و 11 مرکز خدمات سلامت روستایی با داشتن 65 خانه بهداشت در سطح شهرستان مهاباد به مردم و روستاییان عزیز خدمات سلامت ارائه می دهند.

اخبار مهاباد سامرند مرزنگ بهداشت و درمان مهاباد فرهنگیان مهاباد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر