کد خبر: 425295 A

بخشی به ایلنا خبر داد:

ایلنا: مدیر کمیته امداد امام‌(ره) میاندوآب گفت: ۲۱۱ نفر برای اخذ تسهیلات اشتغال به بانک‌های عامل معرفی شده‌اند که حدود ۵۰ درصد آنان اینک مشغول اجرای طرح‌های خودکفایی هستند.

رسول بخشی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در میاندوآب، با بیان اینکه بانک‌های عامل این شهرستان در رساندن مددجویان تحت حمایت به مرحله اشتغال با کمیته‌امداد همکاری خوبی داشته‌اند، اظهار کرد: اعتبار پیش‌بینی شده برای اشتغال مددجویان این شهرستان در سال‌جاری ۲۵ میلیارد ریال است که تا پایان سال از سوی بانک‌های عامل در اختیار مددجویان مستعد و علاقه‌مند به کار و دانش قرار خواهد گرفت.

وی با تأکید بر کاربردی بودنِ آموزش‌های مهارتی، فنی، حرفه‌ای، اصل آموزش را در رسیدن مددجویان به مرحله خوداشتغالی بسیار موثر دانست و تصریح کرد: بر همین اساس ۳۰۰ نفر از مددجویان در سال‌جاری دوره‌های کارآفرینی، کاریابی، خیاطی و دامداری را در این شهرستان با همکاری مراکز فنی و حرفه‌ای سپری کرده‌اند.

مدیر کمیته‌امداد امام‌خمینی (ره) میاندوآب در ادامه درباره پرداخت وام‌های بانکی برای رفع مشکلات موردی مددجویان نیز اشاره کرد و افزود: در سال‌جاری ۹۰ مددجوی تحت حمایت به‌دلیل داشتن مشکلات مالی با معرفی کمیته‌امداد امام(ره) مبلغ ۱ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال وام کارگشایی دریافت کرده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: تسهیلات پرداختی به مددجویان تحت حمایت شامل وام های کارگشایی و اشتغال در قالب قرض الحسنه بوده و هیچ‌گونه بهره بانکی از آنان دریافت نمی‌شود.

بخشی همچنین با تبیین اعتقادات دینی اقشار مختلف مردم و روش‌های موثر در جلب اعتماد عمومی برای کمک به نیازمندان از کمک‌های خیّران این شهرستان برای احداث مسکن به خانواده‌های دارای ایتام و تأمین جهازیه نوعروسان خبر داد و اعلام کرد: مهرماه سال‌جاری بیش از ۵۰۰ میلیون ریال برای تأمین مسکن خانواده‌ها و جهازیه نوعروسان از سوی افراد نیکوکار کمک مالی شده است.

وی با اشاره به ثمرات یکی دیگر از طرح‌های مردمی کمیته‌امداد تحت عنوان طرح مفتاح الجنه افزود: مهرماه امسال ۵۲ میلیون ریال هدایای نقدی و غیر نقدی از سوی گروه‌های دیدار کننده از خانواده‌های دارای یتیم در قالب طرح مفتاح الجنه به آنان اهدا شده است.

اخبار میاندوآب رسول بخشی مددجوی میاندوآب کمیته امداد میاندوآب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر