کد خبر: 429841 A

داوود امیریان نویسنده رمان‌های نوجوان در قالب برنامه« فصل خاطره» میهمان کودکان و نوجوانان در ارومیه و روستاهای آن شد.

به گزارش ایلنا از آذربایجان غربی،این نویسنده در سفر خود به استان که هم‌زمان با هفته کتاب و کتاب‌خوانی بود، به دیدار کودکان روستای گوجار در منطقه مرزی ترگور ارومیه رفت.
این نویسنده کرمانی که خود یکی از اعضای قدیمی کانون است ضمن تشویق کودکان و نوجوانان به مطالعه و خواندن کتاب‌های متنوع گفت: از 7 تا 17 سالگی عضو کانون بودم و تقریبا تمام کتاب‌های کانون را مطالعه کرده‌ام.
امیریان در جمع کودکان روستایی اظهار داشت: حسرت روستا و زندگی روستایی یک حسرت همیشگی برای من است تا جایی‌که کتاب« گردان قاطرچی‌ها» را که یکی از کتاب‌های متفاوت در حوزه ادبیات دفاع مقدس با پس‌زمینه طنز است، پس از دیدن چند قاطر که در جبهه‌ها جهت حمل آذوقه و مهمات به مناطق صعب العبور استفاده می‌شد، نوشتم.
امیریان؛ نویسنده کتاب« حلزون من گمشده» که در چند حوزه خاطره‌نویسی، ادبیات کودک و نوجوان، رمان، طنز، زندگینامه داستانی شهدا و فیلم‌نامه‌نویسی فعال است، در بخش دیگری از این ویژه برنامه به بیان خاطرات خود از زمان جنگ پرداخت.
در این دیدار کودکان روستایی ضمن ابراز خوشحالی از این‌که داوود امیریان با طی مسافت زیادی در جمع آن‌ها است، سؤالات خود را در حوزه نویسندگی جنگ و دفاع مقدس مطرح کردند.
بخش دیگری از برنامه«‌فصل خاطره» به حضور امیریان در نشست صمیمی با80 نفر از اعضای نوجوان انجمن ادبی مراکز ارومیه و دانش‌آموزان مدرسه راهنمایی بنت‌‌الهدی که در مجتمع شهید رسول فرخی کانون پرورش فکری برگزار شد، اختصاص داشت.
طرح سؤال توسط اعضا، ارائه پیشنهادات، خواندن آثار توسط نوجوانان حاضر در برنامه و نقد آن توسط این نویسنده کودک و نوجوان از دیگر بخش‌های ویژه‌برنامه« فصل خاطره» بود.
داوود امیریان متولد سال 1349 در کرمان است و تاکنون 26 عنوان کتاب منتشر شده در کارنامه‌اش دارد که از معروف‌ترین آن‌ها می‌توان به« فرزندان ایرانیم»،« رفاقت به سبک تانک»، « دوستان خداحافظی نمی‌کنند»، « داستان بهنام»، « داستان مریم»، « تولد یک پروانه» و « جام جهانی در جوادیه» اشاره کرد که تاکنون چهار دوره جایزه کتاب سال، ادبیات دفاع مقدس، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و ده‌ها جایزه دیگر را نصیب نویسنده‌اش کرده است.
امیریان وکتاب کودک نویسنده رمان های کودک هقته کتاب در ارومیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر