کد خبر: 128393 A

این سند همکاری میان وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی و صندوق کودکان سازمان ملل(یونیسف) با حضور نماینده یونیسف در ایران، قائم مقام وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان بهزیستی امضا شد.

ایلنا: محمد تقی حسینی، قائم مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در امور بین الملل از امضای سند همکاری میان وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی و صندوق کودکان یونیسف در زمینه فعالیت کودکان خبر داد و گفت: این سند در چارچوب همکاری گسترده وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی با مجموعه ملل متحد به ویژه یونیسف به امضا رسیده است.

به گزارش ایلنا، حسینی قائم مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در امور بین الملل افزود: این برنامه در چارچوب سند همکاری مشترک میان دولت جمهوری اسلامی ایران و صندوق کودکان سازمان ملل متحد(یونیسف) در حوزه فعالیت کودکان و نوجوانان تحت عنوان برنامه CPAP - برنامه اقدام برنامه کشوری که در سال ۲۰۱۲ منعقد شده است تدوین شده و برنامه‌ها و پروژه‌های همکاری برای بازه زمانی ۲۰۱۲-۲۰۱۶ و در راستای برنامه پنجم توسعه اقتصادی کشور و توسعه اهداف هزاره است.

وی افزود: این سند همکاری میان وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی و صندوق کودکان سازمان ملل(یونیسف) با حضور نماینده یونیسف در ایران، قائم مقام وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان بهزیستی امضا شد.

وی گفت: محتوی این سند در زمینه خدمات مشاوره‌ای، کار‌گاه آموزشی و تدوین مواد آموزشی در باره کار با کودکان در حوزه آسیب‌های اجتماعی است.

حسینی در تشریح جزییات این سند گفت: این سند برنامه اقدام مشترک سازمان بهزیستی کشور با یونیسف با هدف کاهش فقر و نابرابری، خدمات اجتماعی فراگیر و دسترسی به برنامه‌های حمایتی و توانمند سازی کودکان و نوجوانان بویژه گروه‌های آسیب پذیر است.

وی افزود: در راستای اجرای سند فوق همکاری مشترک بین دولت جمهوری اسلامی ایران و یونیسف در حوزه فعالیت کودکان و نوجوانان در قالب برنامه CPAP درسال ۲۰۱۲ منعقد شده است که بازه زمانی آن بین سال‌های ۲۰۱۳ – ۲۰۱۴ است.

حسینی ادامه داد: از جمله نتایج و دستاوردهای این سند می‌توان به فقر زدایی و ارائه خدمات اجتماعی همگانی و جامع به کودکان آسیب پذیر تا پایان سال ۲۰۱۶ اشاره کرد.

حسینی افزود: این برنامه اقدام مشترک شامل ۷ برنامه و یک برنامه فرعی شامل: حمایت از سازمان بهزیستی کشور برای طراحی الگوی جامع محور مادر و کودک، استفاده از مشاورین متخصص داخلی به منظور طراحی و تدوین محتوی آموزش مربیان روستا مهد‌ها منطبق با نیازهای بازار کار، برگزاری کارگاه مشورتی به منظور تدوین کتاب آموزشی راهنمای عمل یا کار با کودکان خیابانی ویژه حوزه آسیب‌های اجتماعی، برگزاری کارگاه آموزشی مهارتهای مداخله در بحران ویژه کار‌شناسان خدمات سیار اورژانس اجتماعی بهزیستی، برگزاری کارگاه آموزشی برای برنامه سازان و تهیه کنندگان داخلی آثار هنری حوزه کودک و نوجوان در زمینه آگاه سازی جامعه و والدین با کودک دارای معلولیت و نیز رونمایی از گزارش جهانی یونیسف در سال ۲۰۱۳ در خصوص کودکان دارای معلولیت است.

قائم مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در امور بین الملل اهمیت امضای این سند را انجام یک کار مبنایی برای موضوع مهم رفاه اجتماعی دانست و افزود: سازمان بهزیستی و مجموعه وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در حوزه‌های مختلف اجتماعی همکاری‌های خوب و ارزنده‌ای را با یونیسف داشته است.

در امضای این سند همکاری محمد المنیر صفی الدین، نماینده یونیسف در ایران با قدردانی از میزبانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در امضای این سند گفت: همکاری ما با مجموعه وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی و سازمان بهزیستی در زمینه تحقق حقوق کودکان بسیار مفید خواهد بود.

وی ابراز امیدواری کرد با امضای این سند فرصتی مناسبی برای کودکان ایرانی فراهم شود تا با برنامه‌ای مدون ما شاهد رشد و توسعه حقوق کوکان و کاهش آسیب‌های اجتماعی باشیم.

همایون هاشمی، رئیس سازمان بهزیستی نیز پس از امضای این سند گفت: یکی از فعالیت‌های اصلی این سازمان کار در حوزه کودکان است.

هاشمی به حمایت سازمان بهزیستی از کودکان خیابانی اشاره کرد و افزود: ایجاد کمپین و حمایت از کودکان بر اساس مددکاری از جمله اقدامات سازمان در حوزه کودکان است.

وی اورژانس اجتماعی، مشاوره در فضای IT آموزش مربیان، فعالیت در زمینه HIV را از جمله فعالیت‌های شایسته این سازمان دانست که می‌تواند از طریق یونیسف به عنوان یک الگوی توسعه‌ای به سایر کشور‌ها ارائه شود.

ایران بازار کار بهزیستی حقوق رشد و توسعه سازمان ملل کودکان کودکان و نوجوانان وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر