کد خبر: 149924 A

عضو هیات رئیسه فراکسیون ایثارگران مجلس:

لایحه جامع خدمات ایثارگران در ۸ فصل تنظیم شده که براساس فصل اول آن واژه‌هایی نظیر، ایثارگر، شهید، مفقود الاثر، جانباز، آزاده، اسیر، خانواده شاهد و خانواده‌ ایثارگر به صورت دقیق تعریف و تبیین می‌شود.

ایلنا: عضو هیات رئیسه فراکسیون ایثارگران مجلس، از اجرایی شدن لایحه جامع خدمات ایثارگران خبر داد و گفت: با توجه به پیگیری‌های دولت و مجلس، ‌ قرار است از اوایل سال آینده این لایحه اجرایی شود.

به گزارش ایلنا، امیر خجسته، نماینده مردم همدان درمجلس شورای اسلامی، درباره آخرین وضعیت اجرای لایحه جامع خدمات ایثارگران، ‌ افزود: با پیگیری‌های دولت و مجلس‌ قرار است این لایحه از اوایل سال ۹۳ شکل اجرایی به خود گیرد.

نماینده مردم همدان، ‌ فامنین و قهاوند در مجلس شورای اسلامی، ‌ با تاکید بر اینکه لایحه جامع خدمات ایثارگران حق ایثارگران است، ادامه داد: با توجه به بودجه‌ای که در مجلس به ایثارگران اختصاص داده شد اعضای فراکسیون ایثارگران طی جلساتی با دکتر روحانی و معاون اول وی و همچنین نوبخت معاون نظارت و راهبردی رئیس جمهور در خواست داشتند تا این لایحه هرچه سریع‌تر اجرایی شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم، ‌ با انتقاد از اینکه اجرایی شدن دیرهنگام لایحه جامع خدمات ایثارگران ظلم بزرگی به این قشر از جامعه و خانواده شهدا بود، ‌ تصریح کرد: متاسفانه با وجود آنکه این لایحه در سال ۹۲ تصویب شد اما هیچ بخشی از آن اجرا نشد که همین امر مشکلاتی را برای ایثارگران پدید آورد.

خجسته درباره پیگیری معوقات ایثارگران، افزود: سالیان سال است که ایثارگران منتظر دریافت مطالبات خود هستند و بر این اساس با پیگیری‌های فراکسیون ایثارگران مجلس و همکاری حجت‌الاسلام شهیدی رئیس جدید بنیاد شهید قسط اول این مطالبات پرداخت شد و قرار است قسط دوم این معوقات نیز هرچه سریع‌تر پرداخت شود.

بنابراین گزارش لایحه جامع خدمات ایثارگران در ۸ فصل تنظیم شده که براساس فصل اول آن واژه‌هایی نظیر، ایثارگر، شهید، مفقود الاثر، جانباز، آزاده، اسیر، خانواده شاهد و خانواده‌ ایثارگر به صورت دقیق تعریف و تبیین می‌شود.

همچنین براساس این لایحه، منظور از واژه‌ خدمات، مجموعه‌ای از تسهیلات و امتیازی است که دولت به پاس جزئی از رشادت‌ها و از خود گذشتگی‌های ایثارگران مشمول این قانون به آنان ارائه می‌کند.

در فصل دوم این لایحه که به مسکن اختصاص دارد شرایط واگذاری مسکن و تسهیلات بانکی به ایثارگران مشخص خواهد شد و در فصل سوم که به بهداشت و درمان ایثارگران اختصاص دارد حدود خدمات بیمه درمانی همگانی و ارائه خدمات خاص درمانی به جانبازان و نوع عملکرد دستگاه‌های مربوط به بهداشت ایثارگران تعیین خواهد شد.

بهداشت و درمان تسهیلات بانکی جامعه خانواده دولت دولت و مجلس لایحه مجلس شورای اسلامی معاون نماینده مردم در مجلس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر