کد خبر: 205224 A

کار‌شناسان ما می‌توانند در حاشیه این نشست‌های آموزشی، بیماران و خانواده‌های آنها را با عوارض خطرناک مواد مخدر که گفته می‌شود روزانه سه نفر بر اثر مصرف این مواد می‌میرند، آگاه کند تا هوشیار‌تر به این موضوع توجه کنند.

رییس انجمن دیابت ایران از اعلام آمادگی همکاری با ستاد مبارزه با مواد مخدر و سازمان‌های ذی‌ربط برای اطلاع‌رسانی در زمینه اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر خبر داد.

به گزارش ایلنا، اسداله رجب در این باره گفت: با توجه به افزایش مصرف مواد مخدر صنعتی و هشدارهای متعدد از سوی مسوولان و کار‌شناسان، انجمن دیابت ایران در زمینه اجتماعی کردن این معضل بزرگ می‌تواند فعال و پیشقدم باشد.

وی با اشاره به فعالیت‌های این انجمن و برگزاری نشست‌های آموزشی با بیماران مبتلا به دیابت و خانواده‌های آنها اظهار داشت: کار‌شناسان ما می‌توانند در حاشیه این نشست‌های آموزشی، بیماران و خانواده‌های آنها را با عوارض خطرناک مواد مخدر که گفته می‌شود روزانه سه نفر بر اثر مصرف این مواد می‌میرند، آگاه کند تا هوشیار‌تر به این موضوع توجه کنند.

رجب با بیان اینکه مصرف مواد مخدر صنعتی مانند دیابت که از آن به عنوان قاتل خاموش نامبرده می‌شود، کشنده و مرگ آور است، ادامه داد: باید برای مبارزه با مواد مخدر مردم را در این مسیر همگام و اطلاع‌رسانی‌ها را وسیع‌تر کرد.

رییس انجمن دیابت ایران اختلالات در خواب و سیستم عصبی و گوارش را از مهمترین عوارض مصرف مواد مخدر صنعتی بیان کرد.

رجب، اضطراب همراه با تنگی نفس، احساس خفگی، تپش و ناراحتی در قلب، احساس درد و ناراحتی در شکم و درد در سایر قسمت‌های بدن را نیز از دیگر عوارض مصرف مواد مخدر صنعتی نام برد.

ایران خانواده خواب ستاد مبارزه با مواد مخدر قلب مبارزه با مواد مخدر مرگ مواد مخدر انجمن دیابت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر