کد خبر: 208024 A

وزیر کشور مطرح کرد:

ایران در امر کشف و مبارزه با قاچاق مواد مخدر در صدر کشورهای جهان قرار دارد / تجربیات مبارزه با معضل مواد مخدر باید مستندسازی شود تا امکان تسری آن به سایر نقاط کشور فراهم شود.

وزیر کشور گفت: در مبارزه با معضل اجتماعی مواد مخدر باید از تمام ظرفیت‌های فرهنگی، دینی و اجتماعی کشور برای غلبه بر این بلای خانمانسوز استفاده شود و به نوعی همه پای کار بیایند.

به گزارش ایلنا، عبدالرضا رحمانی فضلی در نشست شورای مبارزه با مواد مخدر استان خوزستان، افزود: برای مهار و کنترل مصرف مواد مخدر در کشور کارهای خوبی انجام شده ولی کافی نیست و در این ارتباط باید از قدرت رسانه، نخبگان و صاحب‌نظران برای ریشه کنی معضل اجتماعی مواد مخدر بهره گرفت.

وی با اشاره به اینکه همه ساله کشور از ناحیه مصرف مواد مخدر و ترانزیت آن متحمل خسارت‌های انسانی و مادی می‌شود، افزود: ایران در امر کشف و مبارزه با قاچاق مواد مخدر در صدر کشورهای جهان قرار دارد.

وزیر کشور به اهمیت پیشگیری و درمان اعتیاد و حوزه اجتماعی در کشور اشاره و در این ارتباط از کارهای انجام شده در خوزستان ابراز رضایت کرد.

رحمانی فضلی از پیشنهاد استاندار خوزستان در ارایه طرح جامع دوساله که می‌تواند استان خوزستان را در ردیف استان‌های پاک از لحاظ مواد مخدر قرار دهد، استقبال کرد و گفت: این طرح باید در برگیرنده مسایل حوزه درمان، پیشگیری، مقابله و صیانت باشد.

رییس شورای مبارزه با مواد مخدر کشور در ادامه گفت: در صورت موفقیت این طرح، خوزستان می‌تواند به عنوان پایلوت مطرح و تجربیات آن در اختیار سایر مناطق کشور قرار گیرد.

رحمانی فضلی از استاندار خوزستان خواست طرح جامع دوساله را ظرف دو ماه آینده با بهره‌گیری از نظرها و پیشنهادهای نخبگان و صاحب نظران مسایل اجتماعی جمع‌بندی و در اختیار این شورا قرار دهد.

وی گفت: تجربیات مبارزه با معضل مواد مخدر باید مستندسازی شود تا امکان تسری آن به سایر نقاط کشور فراهم شود.

وزیر کشور همچنین استان خوزستان را سرزمین پاکان توصیف کرد و افزود: این استان شهادتگاه مردان و زنانی است که با عشق به اسلام و میهن اسلامی مقابل دشمن بعثی ایستادند و تا ابد برای ایران اسلامی افتخارآفرین شدند.

رحمانی فضلی از تلاش ها و برنامه‌ریزی مقتدایی استاندار خوزستان و حضورش در کارگروه مبارزه با مواد مخدر استان تقدیر کرد و گفت: با توجه به توانایی مدیریتی که در استان وجود دارد قادر هستید به عنوان استان نمونه در امر مبارزه همه جانبه با معضل مواد مخدر برنامه ریزی کرده و آن را عملیاتی کنید.

وی گفت: اگر بتوانیم جوانی را از ورطه اعتیاد نجات دهیم، سرمایه‌ای به کشور اضافه کرده‌ایم و این سرمایه می‌تواند در خدمت پیشرفت و تعالی کشور قرار گیرد.

استان خوزستان ایران درمان سرمایه قاچاق مواد مخدر کشورهای جهان مبارزه با مواد مخدر مردان مواد مخدر نخبگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر