کد خبر: 209003 A

مدیر کل ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش اعلام کرد:

واقعیت این است که وقتی جوان درک کند، تمام جامعه به او اهمیت می‌‏دهند و نگران آینده او هستند، تشویق می‌شود تا خود نیز وارد عرصه شود که خود این مساله روند گسترش بسیاری از آسیب‌های اجتماعی دیگر را نیز ‏کند می‌کند.

مدیرکل ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: بر اساس آخرین نظر سنجی که سال ۸۹ انجام شده، ۵۰ درصد جوانان دسترسی به مواد مخدر را خیلی آسان و راحت دانستند.

به گزارش ایلنا از ستاد مبارزه با مواد مخدر، «جعفر سطوتی» افزود: بر اساس نتایج این نظرسنجی، ۹۰ درصد آنها میزان شیوع اعتیاد را بالا اعلام کردند و برای اطلاع از ‏وضعیت موجود، امسال نیز در حال سنجش اطلاعات هستیم.

وی با بیان اینکه امروز ‏دیگر نمی‌توان با دستگیری و بگیر و ببند با موضوع اعتیاد مبارزه کرد، گفت: جامعه ما در ‏شرایطی قرار دارد، که تقریبا همه جوانان، تحصیلات دانشگاهی دارند و این مساله کمک ‏کرده تا این قشر جامعه، که در معرض آسیب‌های زیادی قرار دارند، قدرت تحلیل بالایی ‏پیدا کنند و خیلی بهتر از جوانان یکی دو دهه پیش آسیب‌ها را تشخیص بدهند. ‏

وی تصریح کرد: واقعیت این است که وقتی جوان درک کند، تمام جامعه به او اهمیت می‌‏دهند و نگران آینده او هستند، تشویق می‌شود تا خود نیز وارد عرصه شود که خود این مساله روند گسترش بسیاری از آسیب‌های اجتماعی دیگر را نیز ‏کند می‌کند.

آسیب های اجتماعی اعتیاد جامعه ستاد مبارزه با مواد مخدر مواد مخدر وزارت ورزش وزارت ورزش و جوانان جوانان درصد دسترسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر