کد خبر: 219490 A

وزیر بهداشت:

جمعیت هلال احمر این پتانسیل را دارد که با تشکیل تیمی متشکل از دو بخش دولتی و مردمی سازمان توانبخشی را تشکیل دهد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ضمن پیشنهاد ایجاد سازمان توانبخشی با مشارکت جمعیت هلال احمر گفت: تجهیزات و امکانات توانبخشی جمعیت هلال احمر بسیار خوب و ویژه است.

به گزارش ایلنا از جمعیت هلال احمر، «سیدحسن هاشمی» در بازدید از تجهیزات توانبخشی بیمارستان نور افشار جمعیت هلال احمر با قدردانی از خدمات ارزنده این بیمارستان افزود: بنظر می‌رسد مردم از خدماتی که در این بیمارستان ارائه می‌شود، رضایت دارند زیرا امکانات بیمارستان نور افشار این جمعیت بسیار خوب و ویژه است.

وی با بیان اینکه اکنون هموطنان برای انجام اعمال جراحی هزینه‌های سرسام آوری را پرداخت می‌کنند که پس از آن نیاز به خدمات توانبخشی دارند، اضافه کرد: مراکز توانبخشی در کشور بسیار کم است و خدمات توانبخشی فقط توسط بیمارستان جمعیت هلال احمر و یک یا دو بیمارستان دیگر ارائه می‌شود.

وی ادامه داد: ارائه خدمات توانبخشی در کشور مورد غفلت واقع شده و جمعیت هلال احمر این پتانسیل را دارد که با تشکیل تیمی متشکل از دو بخش دولتی و مردمی سازمان توانبخشی را تشکیل دهد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تاکید بر اینکه برای تشکیل سازمان توانبخشی تمام توان خود را به کار می‌گیرم، تصریح کرد: علاقه‌مند به یاری و کمک در این زمینه هستم تا بتوانیم سازمانی با عنوان سازمان توانبخشی در کشور داشته باشیم زیرا مطمئنا نمایندگان مجلس و دولتمردان نیز از تشکیل این سازمان حمایت خواهند کرد.

وی افزود: درصدد هستیم، سازمانی تحت عنوان سازمان توانبخشی به ثبت برسانیم و سرمایه گذاری‌های لازم برای تقویت آن فراهم شود تا مراکز توانبخشی در کشور گسترش یابند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه امیدواریم سایر دستگاه‌ها نیز همانند جمعیت هلال احمر در امر درمان کمک رسان باشند، گفت: افرادی که به بیمارستان نور افشار مراجعه می‌کنند، افرادی نیازمند مساعدت و کمک هستند و معمولا خدمات درمانی مورد نیاز این افراد به صورت مستمر و در دراز مدت مرتفع خواهد شد و می‌طلبد تا ارگان‌هایی همچون بنیاد مستضعفان نیز به کمک بشتابند و بخشی از هزینه‌های درمانی بیماران را تقبل کنند.

وی درمورد خدمات و تجهیزات بیمارستان فوق تخصصی توانبخشی جمعیت هلال احمر گفت: امکانات این بیمارستان بی‌نظیر است.

هاشمی افزود: تعداد این مراکز بایستی آنقدر زیاد باشد که تمامی افراد جامعه بتوانند امکانات توانبخشی را در هر نقطه از کشور در دسترس داشته باشند.

بهداشت درمان و آموزش بیمارستان جامعه جراحی جمعیت هلال احمر درمان سرمایه گذاری نمایندگان مجلس هلال احمر توانبخشی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر