کد خبر: 128931 A

با مشارکت سازمان محیط زیست؛

تغییر اقلیم مهم‌ترین چالش جامعة جهانی در عصر حاضر است و پایش الگوی تغییرات آب و هوایی نشانگر وقوع مخاطرات فزایندة اقلیمی در آینده‌ای نزدیک است وچاره اندیشی برای مواجه با تغییر اقلیم هدف برگزاری همایش «تغییر اقلیم، مسئولیت اجتماعی و نسل آینده» است.

ایلنا: نخستین همایش بین المللی و جشنواره «تغییر اقلیم، مسئولیت اجتماعی و نسل آینده» با مشارکت سازمان حفاظت محیط زیست بهمن ماه سال جاری در سالن همایش‌های برج میلاد برگزار می‌شود.

به گزارش ایلنا، دبیر همایش بین المللی و جشنواره «تغییر اقلیم، مسئولیت اجتماعی و نسل آینده» با اعلام این خبر افزود: پیرو برگزاری اولین همایش «حامیان زمین» با رویکرد مقابله با تغیراقلیم درهشتم اردیبهشت ماه سال جاری و استقبال شایسته مسئولین و اساتید ومتخصصان و مدیران صنایع بخشهای خصوصی و دولتی این مجموعه در نظر دارد همایش و جشنواره‌ای با حضور نهاد‌ها و سازمان‌های دولتی و غیر دولتی و محققان و دانش پژوهان این حوزه و با همکاری سازمان حفاظت محیط زیست، فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی(معاونت تحقیقات و فناوری)، کمیسیون ملی یونسکو، شرکت ملی گاز ایران و دانشگاههای تربیت مدرس، شهیدبهشتی و دانشگاه آزاد اسلامی در تهران برگزار کند.

" علیرضا اوجاقی " بیان کرد: تغییر اقلیم مهم‌ترین چالش جامعة جهانی در عصر حاضر است و پایش الگوی تغییرات آب و هوایی نشانگر وقوع مخاطرات فزایندة اقلیمی در آینده‌ای نزدیک است وچاره اندیشی برای مواجه با تغییر اقلیم هدف برگزاری این همایش است.

وی با بیان اینکه توجه و پایبندی افراد و سازمان‌ها به مسئولیت‌های خود در زمینة مقابله با عوارض تغییر اقلیم یکی از اصلیترین راهکارهای مدیریت این پدیده است، تاکید کرد: این کنفرانس فرصتی برای شناسایی یافته‌ها و رویکردهای نوین مدیریت پدیدة تغییر اقلیم و بررسی نقش مسئولیت‌های اجتماعی افراد و سازمان‌ها با دو رویکرد کلی کاهش(Mitigation) و سازگاری(Adaption) است.

اوجاقی همچنین با پیش بینی افرایش چشمگیر تعهدات ایران در زمینه مسائل محیط زیستی با توجه به معاهدات بین‌المللی موجود، اظهار کرد: دستیابی به این تعهدات تنها با مشارکت و توجه همة افراد تصمیم‌ساز، تصمیم‌گیر، سازمان‌های دولتی، خصوصی و مردم‌نهاد به مسئولیت‌های خود محقق می‌شود.

دبیر همایش تغییر اقلیم، مسئولیت اجتماعی و نسل آینده همچنین با بیان اینکه این همایش شامل برگزاری جشنواره، کنفرانس علمی و کارگاه آموزشی گفت: این همایش پنجم و ششم بهمن ماه در سالن همایش‌های برج میلاد برگزار می‌شود و شخصیت‌های حقیقی و حقوقی تا اول بهمن فرصت دارند برای حضور در همایش ثبت نام کنند.

اوجاقی با تاکید بر اینکه برگزاری کنفرانس علمی با محوریت تغییر اقلیم و با هدف بررسی تخصصی و کار‌شناسی دستاورد‌ها و تجارب علمی و مدیریتی در سطح ملی و فرا ملی و نیز آشنایی با نقش مسئولیت اجتماعی افراد و سازمان‌ها یکی از محورهای این همایش است، بیان کرد: محققان می‌توانند حدکثر تا تاریخ ششم دی چکیده مقالات و تا تاریخ بیستم دی اصل مقاله را برای ارائه در این کنفرانس به دبیرخانه همایش ارسال کنند.

وی همچنین با اظهار اینکه نمایشگاه و کارگاه آموزشی در حاشیه این همایش برگزار خواهد شد، اهداف برگزاری نمایشگاه را ایجاد فضایی به منظور معرفی اقدامات، دستاورد‌ها و راهبردهای مراکز دولتی، شرکت‌های خصوصی و سازمان‌های مردم نهاد و فعالان در زمینه مقابله با آثار سوء پدیده تغییر اقلیم و سازگاری با آن دانست.

اوجاقی با دعوت از همه صاحبنظران، محققان و مسئولین و سازمان‌های فعال در حوزه حفاظت از محیط زیست برای شرکت در این همایش بیان کرد: علاقه مندان برای اطلاع از جزئیات برگزاری همایش، کنفرانس علمی، نمایشگاه و کارگاه‌های آموزشی و نحوه شرکت و زمان برگزاری آن می‌توانند به سایت ccff. ir مراجعه کنند.

برج میلاد تغییرات آب و هوایی حفاظت از محیط زیست دانشگاه آزاد اسلامی زمین سازمان حفاظت محیط زیست سالن همایش شرکت ملی گاز محیط زیست وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر