کد خبر: 177576 A

رییس پلیس غرب تهران خبر داد:

«در ۲ ماه و ۲۴ روز گذشته ۶۳ هزار و ۱۰۸ تماس تلفنی و حضوری با مرکز فوریتهای پلیسی ۱۱۰ برقرار شده که از این تعداد ۴۴ هزار مورد آن منجر به عملیات پلیس شده است.»

رییس پلیس غرب استان تهران با اشاره به افزایش ۶۲ درصدی تماس‌های مردمی با مرکز فوریتهای پلیسی ۱۱۰ گفت: بررسی‌های پلیس افزایش ۵۲ درصدی تماس های منجر به عملیات با مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ نسبت به سال گذشته را نشان می دهد.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، سردار ناصر اصلانی اعلام کرد: حضور محسوس پلیس در نقاط جرم خیز با توجه به میزان فعالیت مجرمان در آن محدوده، با هدایت مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ در شهرستان‌های تابعه غرب استان تهران، عامل اصلی کاهش جرم و حضور موفق پلیس در صحنه‌های عملیات بوده است.

اصلانی افزود: در ۲ ماه و ۲۴ روز گذشته ۶۳ هزار و ۱۰۸ تماس تلفنی و حضوری با مرکز فوریتهای پلیسی ۱۱۰ برقرار شده که از این تعداد ۴۴ هزار مورد آن منجر به عملیات پلیس شده و ۴۵ هزار و ۸۴۵ مورد آن به صورت تماس تلفنی و ۱۷ هزار و۲۶۳ مورد آن به صورت حضوری بوده و بررسی های پلیس، افزایش ۵۲ درصدی تماس های منجر به عملیات با مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ نسبت به سال گذشته را نشان می دهد.

رئیس پلیس غرب استان تهران با اشاره به اولویت‌بندی جرایم با توجه به تماس‌های مردمی تصریح کرد: به ترتیب تصادفات و تخلفات راهور، سرقت، نزاع و درگیری و مواد مخدر چهار جرم مهم در دیدگاه مردم بودند و پلیس بر همین اساس برنامه‌ریزی، عملیات‌ها و طرح‌های پاکسازی را به مرحله اجرا می‌گذارد.

اصلانی سیاست ناجا در سال جدید را توجه ویژه به مبارزه با سرقت عنوان کرد و گفت: پلیس غرب استان تهران در این عرصه به صورت جدی وارد عمل شده و مشارکت مردمی و همراهی سایر سازمان‌ها و نهادهای مسئول به ویژه اطلاع‌رسانی و آگاه‌سازی اصحاب رسانه می‌تواند در این امر بسیار موثر باشد.

او ادامه داد: در همین راستا قرارگاه ویژه مبارزه با سرقت از ۵ خردادماه راه‌اندازی شده و آغاز فعالیت این قرارگاه نویدبخش کاهش ۹ درصدی سرقت در استان شده است.

اصلانی با اشاره به عملکرد پلیس در حوزه مواد مخدر در ۲ ماه و ۲۴ روز گذشته گفت: در مدت زمان گذشته ۲ تن و ۶۴ کیلوگرم انواع مواد مخدر شامل یک تن و ۵۰۰ کیلو و ۸۳ گرم تریاک، ۲۸ کیلوگرم مرفین، ۱۳۸ کیلو و ۸۱ گرم هروئین، ۲۹۶ کیلو و ۸۷ گرم حشیش، ۹۲ کیلو و ۵۷ گرم شیشه و ۷ کیلو و ۲۶ گرم سایر مواد مخدر توسط پلیس کشف شده است.

استان تهران اصحاب رسانه جرم رئیس پلیس سرقت مرکز فوریت های پلیسی مواد مخدر پلیس تخلفات سیاست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر