کد خبر: 205483 A

«۳۲ خانوار کارگری ساکن در شهرک باغشهر، هم اکنون از امکاناتی همچون روشنایی خیابان در شب، دسترسی به آب آشامیدنی، لوله کشی گاز، فضای سبز و اماکن تفریحی، خیابان‌های آسفالت شده، مسجد، مدارس و سرویس خدمات حمل و نقل عمومی محروم‌اند.»

یکی از کارگران عضو تعاونی مسکن کارخانه خودرو‌سازی سایپا از موانعی که شهرداری کرج در تکمیل پروژه‌ ۱۴۴ واحدی ناحیه کلاک ایجاد کرده است انتقاد کرد.

این کارگر سایپا در تشریح جزئیات این خبر به ایلنا گفت: از حدود ۶ سال پیش عملیات ساخت و ساز شهرک ۱۴۴ واحدی تعاونی مسکن کارگران سایپا در یک قطعه زمین ۲۰ هزار ۳۰۰ متری در منطقه کلاک کرج بدون اطلاع اعضای تعاونی آغاز شد.

او افزود: به دلیل آنکه مجموعه زمین‌های تعاونی مسکن کارگران سایپا در مجموعه باغشهر ناحیه کلاک واقع شده بود تراکم ساختمانی زیادی نداشت و اعضای هیئت مدیره بدون اطلاع کارگران ساخت و ساز را در منطقه باغشهر با وجود مشکلات آن برای ساخت واحدهای ۷۶،۸۰ و ۸۵ متری آغاز کردند که در حال حاضر این واحد‌ها در شرف تکمیل است وحتی ۳۲ نفر از اعضا ساکن آن شده‌اند.

به گفته وی آنچه موجب نگرانی و بروز مشکلاتی برای اعضای این تعاونی شده است عدم اجازه انتقال گاز شهری به این شهرک از سوی شهرداری است. شهرداری مدعی است جریمه تخلفاتی که مدیران وقت این تعاونی در روند ساخت این پروژه مسکونی مرتکب شده‌اند، باید پرداخت شود.

این کارگر سایپا با بیان اینکه شهرداری کرج در ابتدا حدود ۹۰۰ میلیون تومان بابت جبران تخلف مدیران وقت تعاونی از اعضا طلب کرده بود، گفت: با شکایت اعضای تعاونی به دیوان عدالت اداری در دادگاه نخست ۱۰۰ میلیون تومان از این جرائم به اعضای تعاونی بخشیده شد.

او ادامه داد: علاوه بر کسر مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان بخشودگی دیوان عدالت اداری، ۲۵۰ میلیون تومان نیز از سوی اعضای به حساب شهرداری واریز شده است تا مشکل نصب گاز شهری ساکنان مستقر در این واحد‌ها و سایر اعضا مرتفع شود اما شهرداری کرج به مشکلات کارگران ساکن این شهرک بی‌اعتناست و خواستار مابقی ۵۵۰ میلیون تومان پول به صورت یکجاست.

او در ادامه سخنانش تصریح کرد: برخلاف قراردادهای منعقد شده تا هم اکنون اعضاء برای مالکیت واحدهای ۵۲ میلیون تومانی خود، ۷۷میلیون تومان هزینه کرده‌اند، از قرار معلوم اعضای باید بابت پرداخت مابقی تخلفات کل پروژه مبالغ دیگری را نیز به حساب شهرداری کرج واریز کنند که در توان مالی‌شان نیست.

به گفته وی، حدود ۳۲ خانوار کارگری ساکن در شهرک باغشهر، هم اکنون از امکاناتی همچون روشنایی خیابان در شب، دسترسی به آب آشامیدنی، لوله کشی گاز، فضای سبز و اماکن تفریحی، خیابان‌های آسفالت شده، مسجد، مدارس و سرویس خدمات حمل و نقل عمومی محروم‌اند.

به گفته این کارگر عضو تعاونی مسکن سایپا،اهالی شهرک به دلیل نبود گاز شهری برای تامین آب گرم روزانه خود به ناچار از امکانات ابتدایی همچون «پلوپز برقی» برای گرم کردن آب استفاده می‌کنند.

این کارگر در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: در حال حاضر مسئولان شهرداری کرج به غیر از جلوگیری از برقرار شدن گازشهری از طریق انسداد درب ورودی شهرک، با اقدامات دیگری چون عدم نصب سطل‌های زباله و خود‌داری از آسفالت خیابان‌های شهرک سعی دارند تا به نوعی با تخلفات رخ داده مقابله کنند اما واقعیت این است که ساکنان شهرک به‌هیچ وجه در این ماجرا مقصر نیستند بلکه در عمل مستاجرانی هستند که در آرزوی صاحب‌خانه شدن در این پروژه مسکونی اسم نویسی کرده‌اند.

او در تکمیل سخنانش گفت: با بسته شدن درب ورودی شهرک از سوی شهرداری کرج امکان ورود هر گونه خودرو از جمله خودروهای امداررسان و سایر امکانات درمواقع ضروری وجود ندارد و در صورت بروز هر گونه حادثه که منجر به آسیب جانی و یا مرگ ساکنین این شهرک شود مقصر اصلی شهرداری کرج خواهد بود.

وی بابیان اینکه تا پایان شهریور ماه حدود ۸۰ واحد مسکونی مستقر در این شهرک توسط کارگران عضو تعاونی سایپا تملک خواهند شد، افزود: با توجه به اینکه در آستانه فصل سرما قرار داریم فقدان دسترسی به گاز شهری بر دشواری‌های زندگی ساکنان این شهرک به ویژه خانواده‌های دارای فزندران خردسال و افراد سالمند خواهد افزود.

لازم به یاد آوری پرونده رسیدگی اعضای تعاونی مسکن کارگران شرکت سایپا در دیوان عدالت اداری هنوز باز است و نوبت مرحله دوم رسیدگی به این پرونده دی ماه سال جاری است.

کارگران استان البرز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر