کد خبر: 241883 A

مدیرکل دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت:

مدیرکل دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: ۵۰ درصد زنان و ۴۰ درصد مردان کشور به دلیل تغذیه نامناسب و کم تحرکی دچار اضافه وزن هستند.

زهرا عبداللهی مدیرکل دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی در تربت حیدریه در جمع خبرنگاران گفت: مصرف بی رویه فست فودها، قند و چربی و عدم استفاده منظم از انواع سبزیجات در برنامه غذایی باعثاضافه وزن و چاقی در افراد می شود.

به گزارش ایلنا؛ وی در حاشیه جشنواره غذای سنتی اظهار داشت: اضافه وزن، باعثبروز انواع بیماری های غیر واگیر دار و افزایش انواع سرطان ها شده است.

وی با اشاره به سوء تغذیه در اغلب افراد اظهار کرد: با برنامه ریزی های این وزارت بهداشت در دو دهه گذشته، سوء تغذیه در کودکان به کمتر از پنج درصد کاهش یافته است.

دکتر عبداللهی ادامه داد: سوء تغذیه و ناامنی غذایی در برخی استانها از جمله سیستان و بلوچستان، هرمزگان، کرمان، خوزستان و کهگیلویه و بویراحمد مشاهده می شود.

وی افزود: بر اساس مطالعات میدانی، کمبود ریزمغذی ها، آهن و انواع ویتامین ها به ویژه در کودکان دو تا پنج سال، دانش آموزان و زنان باردار در استان های مزبور وجود دارد.

مدیر کل دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت اظهار کرد: برای کاهش بیماریهای تغذیه ای باید الگوی مصرف غذایی مردم اصلاح شده و استفاده از غذاهای سنتی و بومی در هر منطقه گسترش یابد.

تغذیه چاقی زنان سبزیجات کم تحرکی کودکان مردان وزارت بهداشت وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی وزن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر