کد خبر: 256895 A

معاون نیروی انسانی ناجا، با اشاره به جذب بیش از ۳۳ هزار نفر پلیس افتخاری در سال ۹۳، تصریح کرد: در برنامه پنج ساله ششم ۳۰۰ هزار نفر را باید جذب کنیم.

معاون نیروی انسانی ناجا، با اشاره به جذب بیش از ۳۳ هزار نفر پلیس افتخاری در سال ۹۳، تصریح کرد: در برنامه پنج ساله ششم ۳۰۰ هزار نفر را باید جذب کنیم.

به گزارش ایلنا از پایگاه خبری پلیس‏، سردار «محمد تقی عصار» در اولین همایش سراسری روسای پلیس افتخاری ناجا، گفت: امنیت و نظم در کشور برپایه مردم استوار است لذا در کشوری که امنیت مبتنی بر مردم، توسعه و تحکیم باشد باید ساز و کارهای لازم را برای تحقق این امر بوجود آورد.

وی ادامه داد: در قانون نیروی انتظامی تشکیل پلیس افتخاری آمده و آیین نامه‌های آن در ستاد کل به ما ابلاغ شده و تشکیل این پلیس مبانی مستحکمی در قانون دارد لذا دستورالعمل‌های لازم را نیز در ناجا تنظیم و ابلاغ کرده‌ایم و امروز بنیان‌های تشکیل پلیس افتخاری که بتواند در کنار پلیس کشورمان ماموریت‌های خود را انجام دهد بوجود آمده است.

معاون نیروی انسانی ناجا، تصریح کرد: ما در آغاز راهیم و طبیعی است مسیر طولانی را در پیش داریم لذا باید گام‌های اولیه را محکم برداریم.

عصار، سال ۹۳ را سال تشکیل آزمایشی این پلیس خواند و گفت: تلاش کردیم تا ماموریت‌های مختلفی را که امکان واگذاری آن باشد برای پلیس افتخاری در نظربگیریم و تاکنون ماموریت‌هایی را که به آن‌ها واگذار کرده‌ایم بسیار موفق بوده‌اند.

وی با اشاره به جذب بیش از ۳۳ هزار نفر پلیس افتخاری در سال ۹۳، تصریح کرد: در برنامه پنج ساله ششم ۳۰۰ هزار نفر را باید جذب کنیم.

سردار عصار، یادآور شد: در تلاشیم تا پلیس افتخاری را تشکیل دهیم و تربیت کنیم که بتواند الگویی برای کشورهای دیگر باشند تا آن‌ها نیز از این الگو بهره ببرند.

این مقام انتظامی، پلیس افتخاری را نمادی از توسعه نظم و امنیت در کشور خواند و افزود: تحکیم آن به دست مردم است و ما آرمان بلندی برای این پلیس داریم؛ همانگونه که کار را موفق اغاز کرده‌ایم آن را ادامه و توسعه می‌دهیم.

وی استفاده از پلیس افتخاری را در طرح امنیت دریا یادآور شد و اظهار داشت: با انتظام بخشی این پلیس در این طرح، توفیقات زیادی بدست آوردیم چرا که باعث نجات عده‌ای زیادی شدیم.

معاون نیروی انسانی ناجا، خاطرنشان کرد: این پلیس ماموریت مستقلی انجام نخواهد داد و درکنار ماموران پلیس بکارگیری می‌شوند.

سردار عصار تصریح کرد: در گشت‌های پلیس در طرح‌های نوروزی برای توسعه امنیت در شهر‌ها از جمله تهران بزرگ از پلیس افتخاری در کنار ماموران، استفاده خواهیم کرد.

آیین نامه قانون ماموران پلیس نظم و امنیت نیروی انتظامی نیروی انسانی پلیس امنیت جذب افتخاری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر