کد خبر: 256915 A

معاون سازمان محیط زیست:

معاون سازمان محیط زیست: رفاه اجتماعی ساکنان اطراف تالاب‌ها به حفاظت از محیط زیست بستگی دارد.

به گزارش ایلنا، احمد علی کیخا، معاون محیط زیست طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست در چهارمین نشست برد مدیریت مشارکت مرکز منطقه‌ای کنوانسیون رامسر در شهر رامسر برگزار شد، با تاکید بر اهمیت این شهر گفت: پیمان صلح جنگ جهانی دوم و کنوانسیون رامسر در خصوص تالاب‌ها در این شهر امضا شد.

وی افزود: همه افرادی که به صلح و محیط زیست علاقه مندند باید تلاش کنند تا پرچم رامسر بالا‌تر افراشته شود. بر این اساس نگاه ما در مرکز منطقه‌ای رامسر متفاوت‌تر از گذشته است.

معاون محیط زیست طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینکه مرکز منطقه‌ای رامسر باید مستقل باشد تا بتواند در راستای صلح و محیط زیست نقش خود را درست ایفا کند خاطرنشان کرد: این مرکز باید به صورت منطقه‌ای مدیریت شود و به صورت منطقه‌ای نیز عمل کند.

وی تاکید کرد: سازمان حفاظت محیط زیست معتقد است؛ مسایل مربوط به محیط زیست مرز نمی‌شناسد و علاقه مندیم مسایل صلح و محیط زیست را خارج از مرزهای جغرافیایی جستجو کنیم.

معاون محیط زیست طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست افزود: برخورد ما از سال گذشته در این مرکز در همین راستا شکل گرفته است و درخواست من از همه اعضا این است که با کمک یکدیگر بتوانیم در همین راستا برنامه ریزی کنیم.

وی گفت: رفاه اجتماعی ساکنان اطراف تالاب‌ها به حفاظت از محیط زیست بستگی دارد.

معاون محیط زیست طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینکه تالاب‌ها جزء مهمی از اکوسیستم‌ها هستند تصریح کرد: سلامت تالاب‌ها یعنی سلامت مردم و همه کشورهای عضو مرکز منطقه‌ای رامسر باید تلاش کنند تا در این راستا بتوانیم نقشه راه مرکز منطقه‌ای رامسر به درستی تدوین و اجرایی شود.

تالاب جنگ جهانی دوم حفاظت از محیط زیست رفاه اجتماعی سازمان حفاظت محیط زیست سلامت محیط زیست معاون ساکنان اطراف
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر