کد خبر: 257013 A

سرکلانتر چهارم پلیس پایتخت، با اشاره به خبر دستگیری یک سارق که تحت عنوان نظافتچی از انبار خانه ها سرقت می کرد، گفت: شهروندان برای استخدام نظافتچی و کارگران خدماتی صرفا از شرکت های معتبر خدماتی استفاده کنند.

سرهنگ "علی احمد نادری"، صبح امروز در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، ضمن اشاره به خبر دستگیری یک سارق که تحت عنوان نظافتچی از انبار خانه ها سرقت می کرد، گفت: شهروندان برای استخدام نظافتچی و کارگران خدماتی صرفا از شرکت های معتبر خدماتی استفاده کنند.
 
این مقام انتظامی گفت و گوی خبری خود ضمن اشاره به دستگیری یک سارق انباری منازل در محدوده شرق تهران که تحت عنوان نظافتچی و کارگر خدماتی وارد خانه ها شده و اقدام به سرقت می کرد، گفت:" در این رویداد یکی از شهروندان ساکن محدوده مذکور طی تماسی با پلیس اعلام داشت که یک نظافتچی که برای نظافت به منزلش آمده، در حال سرقت از انباری منزلش مشاهده کرده و از ماموران درخواست کرد به این موضوع رسیدگی کنند.

وی ادامه داد: بلافاصله ماموران کلانتری محل به محل اعزام و دقایقی بعد این متهم را در حالی که لباس های نظافتچی ساختمان ها را بر تن داشت مشاهده کرده و او را که در حال فرار بود، تعقیب کردند.

سرهنگ نادری عنوان داشت: در این تعقیب و گریز ماموران موفق شدند متهم را بازداشت و به محل مذکور منتقل کنند که در این رابطه شهروندان و اهالی محل به ماموران گفتند که این فرد با لباس نظافتچی وارد ساختمان شده و پس از جلب اعتماد اعضای ساختمان اقدام به سرقت از انباری ها کرده است.

سرکلانتر چهارم اضافه کرد: با این تفاسیر متهم به کلانتری منتقل و تحت بازجویی قرار گرفت که طی آن ضمن معرفی خود به نام "ب" به جرم خود مبنی بر سرقت از منازل اعتراف و عنوان داشت که با ورود به منازل شهروندان اقدام به سرقت می کند.

در همین راستا، سرکلانتر چهارم پلیس پایتخت، ضمن ارایه توصیه های ایمنی برای پیشگیری از سرقت منزل به شهروندان گفت: با توجه به نزدیک شدن ایام نوروزی و انجام خانه تکانی و نظافت منزل، تعدادی از سارقان و افراد سودجو ضمن معرفی خود به عنوان نظافتچی اقدام به سرقت از منازل شهروندان می کنند، که لازم است شهروندان در این خصوص دقت کافی را داشته و تنها از کارگران خدماتی شرکت های معتبر خدماتی بهره جویند و همچنین موارد مشکوک را پلیس اطلاع دهند.

پایتخت جرم روزهای پایانی سال سرقت تحت شهروندان پلیس خدماتی مراقب نظافتچی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر