کد خبر: 257076 A

وزیرعلوم در هشتادمین سالگرد تصویب قانون تاسیس دانشگاه تهران:

وزیر علوم گفت: امیدوارم برگزاری هشتادمین سالگرد تصویب قانون تاسیس دانشگاه تهران بهانه‌ای برای اتمام طرح ساماندهی دو دانشگاه علوم پزشکی و دانشگاه تهران باشد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمد فرهادی در مراسم هشتادمین سالگرد تصویب قانون تاسیس دانشگاه تهران که  در دانشکده ادبیات وعلوم انسانی این دانشگاه برگزاری شد گفت: از آغاز فعالیت دانشگاه تهران تا کنون همواره افراد شایسته و شخصیت‌های برجسته‌ای مانند جلال‌الدین همایی مهدی آذر، محمد قریب، فروزان، حسابی، دهخدا، محمد معین، شهید چمران٬ شهیدمفتح شهید علی محمدی ، محمدابراهیم باستانی ، تحصیل و تدریس در این دانشگاه پرداختند.

وی افزود: دانشگاه تهران به دلیل برخورداری از معیارهای ویژه‌ای مانند پیشینه، حضور اساتید و دانشجویان ممتاز فعالیت های ملی و بین‌المللی و جامعیت رشته‌ها همواره از جایگاه ویژه‌ای برخوردار بوده است به گونه‌ای که در مقایسه با سایر دانشگاه‌ها و سایر سازمان ها و مراکز آموزشی متصل به آموزش عالی برتر بوده و صاحب تعابیری چون نماد آموزش عالی ، دانشگاه مادر و دانشگاه ایران شده است.

وزیر علوم ادامه داد: سیاست کلی نظام در عرصه علم و فناوری که اخیرا از سوی مقام معظم رهبری ابلاغ شده و همچنین سند چشم‌انداز بیست ساله نظام و برنامه‌های دولت تدبیر و امید برای بهبود علم ، سطح انتظارات را از دانشگاه های کشور بالاخص دانشگاه تهران و علوم پزشکی بالا برده است و این دانشگاه‌ها باید به حل مشکلات کشور همت بگمارند که البته این موضوع حمایت نهادهای بالادستی را می‌طلبد .

فرهادی ضمن تبریک به مناسبت هشتادمین سالگرد تصویب قانون تاسیس دانشگاه تهران  اظهار امیدواری کرد که برگزاری این برنامه بهانه‌ای برای اتمام طرح ساماندهی دو دانشگاه علوم پزشکی و دانشگاه تهران باشد.

وی تصریح کرد: از این رهگذار تنگناها برطرف خواهد شد و این طرح می‌تواند مهمترین پشتیبانی دولت از دانشگاه تهران باشد.

دانشگاه تهران وزیر علوم تحقیقات و فناوری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر