کد خبر: 259782 A

رئیس هیات نظارت بر چهارمین دوره انتخابات شورایاری‌های تهران:

ایلنا: رییس هیات نظارت برچهارمین دوره انتخابات شورایاری‌های تهران گفت:شورایاری‌ها در دوره اول تنها در چند محله محدود برگزار شد اما الان به سطحی رسیده‌ایم که شاهد حضور تمام نهادها و سازمان‌ها همچنین وزارتخانه‌های مرتبط با این انتخابات هستیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمد سالاری در گردهمایی بزرگ ناظرین چهارمین دوره انتخابات شورایاری‌های محلات استان تهران؛ درباره فلسفه وجودی شورایاری‌ها و لزوم برگزاری این انتخابات گفت: شورایاری‌ها در دوره اول تنها در چند محله محدود برگزار شد اما الان به سطحی رسیده‌ایم که شاهد حضور تمام نهادها و سازمان‌ها همچنین وزارتخانه‌های مرتبط با این انتخابات هستیم.

رئیس هیات نظارت بر چهارمین دوره انتخابات شورایاری‌های تهران بزرگ افزود: با همت اعضای ستاد هماهنگی اقدامات اولیه‌ای انجام شد و درنهایت نمایندگان استان تهران به این انتخابات ورود پیدا کردند.

سالاری تاکید کرد: ورود نمایندگان سبب شد دولت موضوع را در هیات دولت مطرح کند تا همکاری‌های لازم از سوی وزارت کشور؛ استانداری‌ها و فرمانداری‌های تهران بزرگ برای این انتخابات انجام شود. همچنین بستر مناسبی برای برگزاری این انتخابات در دیگر استان‌ها ایجاد شد.

وی افزود: در این دوره؛ شورای شهر تهران باتوجه به حساسیت‌ها نسبت به تشکیل هیات نظارت مرکزی اقدام کرد و 9 نفر به ریاست بنده؛ این مجموعه را تشکیل می‌دهیم.

رئیس هیات نظارت بر چهارمین دوره انتخابات شورایاری‌ها گفت: با کمک هیات نظارت؛ تشکیل هیات نظارت محلات را در دستور کار قرار دادیم. مهمترین مسئولیت هیات نظارت؛ شناسایی ناظران بی‌طرف در محلات بود که کار صیانت از آراء را عهده‌دار شوند. برای ناظران نیز کارت الکترونیک و هوشمند تهیه شده که تا فردا به آنها تحویل داده می‌شود.

وی با اشاره به اینکه امروز در 374 محله شاهد احداث 374 پاتوق محله در سطح محل هستیم؛ گفت: شورایاری‌ها این مراکز را اداره می‌کنند تا شهر در برخی امور به خودکفایی برسد.

وی در پایان افزود: گرچه بحث نظارت از سوی ناظران؛ بحثی خودجوش است اما طی جلساتی که با شهردار تهران و آقای طلایی داشتیم؛ قرار شد حداقل مبلغی مشابه با دیگر انتخابات قانونی از طرف شهرداری به حساب اعلام شده ازسوی ناظران واریز شود.

محمد سالاری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر