کد خبر: 263800 A

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور اعلام کرد: «دستورالعمل استخدام پیمانی در شهرداری‌ها» مصوب شورای توسعه مدیریت و سرمایه انسانی شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور با امضای وزیر کشور به استانداران ابلاغ شد.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، ‌ هوشنگ خندان دل با بیان مطلب فوق گفت: شورای توسعه مدیریت و سرمایه انسانی شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور در جلسه روز ۲۵ اسفند ماه سال ۹۳ خود جهت تحقق بندهای (۲) و (۳) سیاست‌های کلی نظام اداری ابلاغی مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) مبنی بر «عدالت‌محوری در جذب، تداوم خدمت و ارتقاء منابع انسانی» و «بهبود معیار‌ها و روزآمدی روش‌های گزینش منابع انسانی به منظور جذب نیروی انسانی توانمند، متعهد و شایسته و پرهیز از تنگ‌نظری‌ها و نگرش‌های سلیقه‌ای و غیرحرفه‌ای»، «دستورالعمل استخدام پیمانی در شهرداری‌ها» را در ۳۳ ماده و ۲۴ تبصره و ۴ پیوست تصویب نمود.

وی افزود: با ابلاغ این دستورالعمل، از این پس جذب و استخدام افراد در شهرداری‌ها به صورت پیمانی و از محل مجوزهای استخدامی، صرفاً بر اساس این دستورالعمل صورت می‌پذیرد.

رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور در ادامه اظهار کرد: این دستورالعمل با هدف استقرار نظام سنجش دانش شغلی و ویژگی‌های شخصیتی داوطلبان برای شغل مورد نظر در شهرداری تهیه شده است.

خندان دل گفت: دستورالعمل مذکور شامل هفت فصل مشتمل بر تعاریف، شرایط ورود به فرایند آزمون، فرآیند برگزاری آزمون، اعلام نتایج، سایر موارد، نظارت بر برگزاری آزمون و پیوست‌های دستورالعمل می‌باشد که در آن شرایط عمومی و اختصاصی برای استخدام در مشاغل شهرداری‌ها و چگونگی فرایند برگزاری آزمون تبیین شده است.

وی در ادامه عنوان کرد: همچنین توزیع سهمیه استخدامی هر شهرداری و هر شهرداری کلانشهر در سقف سهمیه استخدامی ابلاغی با در نظر گرفتن معیار‌ها و شاخص‏های مربوط، به شوراهای اداری و استخدامی شهرداری‌ها تفویض شده است.

خندان دل همچنین اضافه کرد: با توجه به اینکه برگزاری آزمون‌ استخدامی به استانداری‌های ذیربط و شهرداری‌های با جمعیت بیش از یک میلیون نفر تفویض شده، ضوابط مربوط به واگذاری به موسسات ذیصلاح با حفظ حق نظارت به همراه تعهدات مربوط در این دستورالعمل نیز تشریح شده است.

روابط عمومی سازمان سرمایه شاخص شهرداری شهری و روستایی مقام معظم رهبری نیروی انسانی وزیر کشور سیاست دستورالعمل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر