کد خبر: 269717 A

شیوه نامه ساماندهی ماشین آلات عمرانی و خدماتی دهیاری ها از سوی هوشنگ خندان دل، معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و رییس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور به معاونت های عمرانی استانداری ها ابلاغ شد.

به گزارش ایلنا از سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، محسن کوشش تبار، معاون امور دهیاری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور با بیان این مطلب گفت: تجهیز دهیاری ها به ماشین آلات عمرانی و خدماتی با توجه به وظایف تفصیلی دهیاری ها براساس ماده 69 قانون وظایف، تشکیلات و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران مصوب 1375 و اصلاحات بعدی آن و ماده 10 اساسنامه، تشکیلات و سازمان دهیاری ها مصوب 1380هیات وزیران برای اداره امور روستاها و دستیابی به توسعه پایدار ضرورتی اجتناب ناپذیر است.

محسن کوشش تبار افزود: سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور براساس برنامه ریزی های صورت گرفته تاکنون 16 هزار و 158 دستگاه انواع ماشین آلات عمرانی و خدماتی در اختیار دهیاری ها قرار داده است.

وی گفت: این سازمان در سال 1393 نیز هماهنگی و برنامه ریزی های لازم را برای خرید و توزیع دو هزار و 900 دستگاه خودرو شامل خودرو آتش نشانی، بکهولودر، مینی لودر، کمپرسی و حمل زباله انجام داده است.

کوشش تبار ادامه داد: در همین راستا شیوه نامه ساماندهی ماشین آلات عمرانی و خدماتی دهیاری ها تهیه و پس از اخذ نظرات کارشناسی استانداری ها و سایر مراجع ذیربط نهایی شد.

معاون امور دهیاری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور گفت: مندرجات این شیوه نامه شامل موارد مربوط به فرآیند های خرید، فروش، استیجار، استفاده مشترک، نگهداری و تعمیر ماشین آلات عمرانی و خدماتی دهیاری ها است.

کوشش تبار افزود: دهیاری ها موظفند که اداره امور ماشین آلات در اختیار خود را در قالب شیوه نامه یاد شده انجام دهند.

وی تصریح کرد: نظارت بر اجرای مفاد این شیوه نامه بر عهده دفاتر امور روستایی و شوراهای استانداری ها است و انتظار می رود اجرای این شیوه نامه گام مهمی در راستای ساماندهی وضعیت ماشین آلات دهیاری ها باشد.

زباله شهرداری شهری و روستایی معاون وزیر کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر