کد خبر: 272245 A

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: آئین نامه‌ای با هدف آمایش آموزش عالی در حوزه سلامت تدوین شده که برای تصویب ارائه می شود.

به گزارش ایلنا، سید حسن هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در جلسه 61 ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور، طی سخنانی گفت: آموزش عالی در حوزه بهداشت و درمان بدون کسب مهارت های عملی موجب آسیب دیدن مردم خواهد شد.

وی افزود: مشکل دیگر آموزش علوم پزشکی آن است که دانشجوی علوم پزشکی آموزش عملی را در بالین بیمار می‌بیند و برای بیماران سرپایی چندان مهارتی ندارد.

عضو ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور گفت: مأموریت محور شدن آموزش علوم پزشکی یکی از الزامات مهم ساماندهی این حوزه است.

وی افزود: رویکرد اصلی توسعه و آموزش عالی در حوزه سلامت نیازهای منطقه ای و ملی خواهد بود.

وی افزود: تفویض اختیارات مدیریتی وزارت بهداشت و جهت گیری به سمت چابک سازی و ایفای نقش سیاستگذاری توسط این وزارتخانه، رویکرد اصلی سیاست های تدوین شده است.

عضو ستاد راهبردی اجرای نقشه جامع علمی کشور ادامه داد: در تقسیم بندی های آموزش پزشکی حداکثر اهتمام به اقتضائات منطقه ای شده است.

وزیر بهداشت ضمن تشکر از رأی مثبت اعضا به سیاست های پیشنهادی این وزارتخانه گفت: برخلاف آنچه که رایج است کشور به بیش از 5 برابر تعداد فعلی پزشک عمومی و تخصصی نیاز دارد.

وی در پایان افزود: بومی گزینی و رقابت بین داوطلبان یک استان و جدی گرفته شدن تعهدات خدمتی پزشکان هم از برنامه های بسیار مهم وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است.

آموزش عالی پزشک سلامت شورای عالی انقلاب فرهنگی وزیر بهداشت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر