کد خبر: 272951 A

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به ایلنا خبر داد:

ایلنا: عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: گزارشاتی وجود دارد مبنی بر اینکه بخشی از پول‌ها در صندوق ذخیره فرهنگیان در جای خودش هزینه نشده و این یعنی سوء مدیریت.

احمدی لاشکی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفت‌وگو با ایلنا با اشاره به اینکه تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان تقدیم هیات رییسه شده، به ایلنا گفت: پول‌های قابل توجهی از فرهنگیان در صندوق وجود دارد که باید سود آن نیز هم در اختیار خود فرهنگی قرار بگیرد.

وی افزود: گزارشاتی وجود دارد مبنی بر اینکه بخشی از پول‌ها در صندوق ذخیره در جای خودش هزینه نشده است و این یعنی سوء مدیریت.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان این مطلب که برخی از بخش‌ها از جا به جایی پول‌ها انتفاع می‌بردند، اظهار داشت: به طور مثال با برخی از شرکت‌های خصوصی قرارداد می‌بستند که ورود بخش خصوصی به صندوق برای ما قابل تایید نیست.

احمدی لاشکی اظهار داشت: این پولی که در صندوق وجود دارد، مال معلمان است و درآمد آن هم باید به معلمان اختصاص یابد.

وی با تاکید بر اینکه معلمان حق دارند بدانند که در صندوق ذخیره چه می‌گذرد، تصریح کرد: فرهنگیان باید بدانند پولشان در کجا هزینه و یا سرمایه گذاری می‌شود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به جلسه هفته گذشته اعضا با مسولان صندوق گفت: اعضای کمیسیون از اظهارات مسولان صندوق قانع نشدند؛ بنابرین تحقیق و تفحص تقدیم هیات رییسه شد.

صندوق ذخیره فرهنگیان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر