کد خبر: 273020 A

وزیر آموزش و پرورش:

وزیر آموزش و پرورش گفت: در حال حاضر برنامه مکمل آهن‌یاری در میان ۲ میلیون و ۲۰۰ دانش آموز دختر دبیرستانی و توزیع قرص ویتامین دی میان یک میلیون دانش‌آموز در ۱۵ استان کشور در حال اجراست.

به گزارش خبرنگار ایلنا، همایش هفته سلامت صبح امروز با حضور معاون اول رئیس‌جمهور، وزیر بهداشت، وزیر آموزش و پرورش و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد.

علی اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش در این همایش با بیان اینکه ارتقای سلامت مدارس یک نوع سرمایه‌گذاری برای نسل‌های ‌آینده به شمار می‌رود، اظهار داشت: در سند تحول بنیادین نیز به ارتقای سلامت دانش آموزان توجه ویژه‌ای شده است.

وی افزود: در سند تحول آموزشی کشور شش ساحت تربیتی وجود دارد که عبارت است؛ از علمی و فناورانه، اخلاقی و دینی، زیبایی‌شناختی، هنری، اقتصادی و حرفه‌ای، سیاسی و اجتماعی و تربیت بدنی.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: اگر بتوانیم فرهنگ سالم‌زیستن را در دوران دانش‌آموزی نهادینه کنیم، فرهنگ سلامت جامعه را تضمین کرده‌ایم. اگر دانش‌آموزان آموزش سلامت و رفتار تغذیه مناسب ببینند، می‌توانند اعضای خانواده را در این زمینه آموزش دهند.

فانی اظهار داشت: آگاهی از مفاهیم تغذیه صحیح در سنین مدرسه در ایجاد رفتارهای تغذیه‌ای و اصلاح الگوی مصرف غذایی به منظور پیشگیری از بیماری‌های غیرواگیر مانند فشار خون و دیابت بسیار مناسب است.

وی یکی از سیاست‌های آموزش و پرورش را ارتقای مشارکت بین بخشی در این حوزه عنوان کرد و گفت: افزایش مفاهیم بهداشتی در کتب درسی ابتدایی و متوسطه، تهیه پیش‌نویس سلامت دانش آموزان در ابتدایی تا متوسطه با همکاری وزارت بهداشت، ایجاد تشکل دانش‌آموزی در ده درصد از مدارس کشور و تهیه و ابلاغ دستورالعمل ایجاد پایگاه تغذیه سلامت از جمله اقدامات ما در سال گذشته بوده است. در این راستا تنها دو درصد از مدارس از مفاد دستورالعمل تخطی کردند.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه طرح ارتقای سلامت دهان و دندان دانش آموزان ابتدایی با هدف راه‌اندازی کلنیک دندانپزشکی با وزارت بهداشت در حال اجراست، خاطرنشان کرد: واحد درسی بهداشت مدارس در برنامه درسی تمام رشته‌های دانشگاه فرهنگیان درج شده است.

 

سلامت وزیر آموزش و پرورش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر