کد خبر: 273120 A

رییس سازمان حج و زیارت :

رییس سازمان حج و زیارت گفت: سفر حج تمتع از اول شهریور ماه آغاز شده و حجاج در قالب ۴۵۳ کاروان که ۵۸ درصد آن‌ها مدینه قبل هستند، به سفر حج اعزام خواهند شد.

به گزارش ایلنا از سازمان حج و زیارت، سعید اوحدی درمورد زمان پرداخت قسط دوم هزینه سفر حج تمتع افزود: پرداخت قسط دوم از فردا (دوشنبه) و از طریق شعب بانک ملی آغاز می‌شود و تا ۲۰ اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت.

وی ضمن تشکر از زایرانی که قسط اول سفر حج خود را به موقع پرداخت کرده‌اند، ادامه داد: امیدواریم زایران متقاضی حج تمتع نسبت به پرداخت قسط دوم نیز در زمان مقرر اقدام کنند.

اوحدی درمورد خدمات سازمان حج و زیارت در حج تمتع، از رشد قابل توجه کیفیت هتل‌های اجاره شده در عربستان برای اسکان زایران ایرانی حج خبر داد.

رییس سازمان حج و زیارت گفت: با وجود افزایش هشت درصدی نرخ تسعیر ارز و همچنین افزایش کیفیت ۲۵ درصدی امکانات اقامتی، نه تنها افزایش قیمتی را برای حجاج نداشتیم، بلکه هزینه سفر حج سال جاری پنج درصد نیز کاهش یافته است.

اوحدی افزود: سفر حج تمتع از اول شهریور ماه آغاز خواهد شد و حجاج در قالب ۴۵۳ کاروان که ۵۸ درصد آن‌ها مدینه قبل هستند، به سفر حج اعزام خواهند شد.

اوحدی ادامه داد: مدیریت هزینه‌های تمام شده در خصوص حج امسال نیز صورت گرفته و زایران بین ۲۸ تا ۳۵ روز در سرزمین وحی حضور دارند.

وی گفت: قیمت کاروان‌های حج بین هفت میلیون و ۳۰۰ هزار تومان تا ۱۰ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است که این مبلغ با توجه به تعداد روزهای سفر با هیچ سفر خارجی قابل مقایسه نیست، در عمره ۱۰ روزه هم با احتساب هزینه‌های بیمه، اتوبوس و سایر خدمات، بالا‌ترین قیمت دو میلیون و ۶۰۰ هزار تومان است.

اوحدی تصریح کرد: امسال شرکت‌های هواپیمایی ۱۲۰ تا ۱۵۰ هزار تومان قیمت بلیت را افزایش دادند، قیمت ارز مبادله‌ای در قانون بودجه امسال از دو هزار و ۶۶۰ تومان به دو هزار و ۸۵۰ تومان افزایش یافت.

رییس سازمان حج و زیارت افزود: با درایتی که کار‌شناسان سازمان حج و بعثه مقام معظم رهبری به کار بردند با وجود تورم، افزایش قیمت بلیت هواپیما و افزایش ۹ درصدی قیمت ارز مبادله‌ای، قیمت حج ۹۴ نسبت به سال گذشته پنج درصد کاهش یافته است.

وی افزود: قرار است امسال ۶۴ هزار نفر ایرانی به حج مشرف شوند و اولین پرواز حج در هشتم ماه ذی القعده برابر با اول شهریور انجام می‌شود و چهارم محرم برابر با ۲۶ مهرماه آخرین گروه از زایران ایرانی حج تمتع به کشور باز می‌گردند.

رییس سازمان حج و زیارت درباره آخرین مصوبه این سازمان گفت: طبق این مصوبه زوج‌های جوانی که برای عمره ثبت نام کرده بودند و قرار بود مراسم ازدواجشان هم در آنجا برگزار شود، می‌توانند به دفا‌تر سازمان حج استان مراجعه کنند و خارج از نوبت به عتبات عالیات مشرف شوند.

حج تمتع حج عمره
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر