کد خبر: 273476 A

رییس پلیس پیشگیری پایتخت از دستگیری 2 سارق کارگاه های صنعتی در محدوده شهرک قائم خبر داد و گفت: این متهمان هنگامی که داخل یک کارگاه در حال سرقت بودند، بازداشت شده و در کلانتری به جرم خود اعتراف کردند.

به گزارش ایلنا از پایگاه خبری پلیس، سردار محسن خانچرلی افزود: شب گذشته یکی از تیم های گشت انتظامی کلانتری 164 قائم هنگام گشتزنی در محدوده فوق متوجه شدند که 2 مرد در حال انتقال تعدادی تجهیزات و لوازم کارگاهی به یک خودروی وانت در یکی از محله های خلوت این محدوده هستند.

وی ادامه داد: با توجه به زمان ، مکان و نحوه رفتار این افراد، به آنها مشکوک شده و برای بررسی به محل اعزام شدند که با نزدیک شدن ماموران این 2 مرد دستپاچه شده و سعی کردند با بستن در کارگاه به ظاهر نشان دهند که کارشان تمام شده و قصد رفتن دارند که ماموران برای تحقیقات جلوی آنها را گرفته و اقدام به تحقیقات و پرس و جو کردند.

خانچرلی اضافه کرد: این افراد مشکوک در برابر پرسش های ماموران پلیس، پاسخ های ضد و نقیض ارایه دادند و این امر که به ظن بیشتر ماموران ختم شده بود، باعث شد ماموران گشت شبانه پلیس، تحقیقات جدی تر و کاملی از خودروی آنها و همچنین تحقیقات پیرامون مالک کارگاه داشته باشند.

رییس پلیس پیشگیری پایتخت گفت: در این تحقیقات و بررسی ها ماموران توانستند مالک واقعی کارگاه را یافته و موضوع را با وی در میان بگذارند که وی بلافاصله خود را به محل رساند و ضمن عدم شناسایی افراد مشکوک از آنها به خاطر وارد شدن به کارگاه و سرقت تجهیزات و لوازم کارگاهش شکایت کرد.

این مقام انتظامی افزود: به این ترتیب متهمان بازداشت و به همراه خودرویشان به کلانتری منتقل شدند که پس از بازجویی های انجام شده خود را 'ق' و 'ر' معرفی و اعتراف کردند که برای سرقت به محل آمده اند.

به گفته خانچرلی، متهمان پس از اعتراف به جرم خود برای تحقیقات بیشتر به پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شده و اموال مسروقه پس از صورتجلسه به مالکش بازپس داده شد.

پایتخت پلیس آگاهی تهران بزرگ جرم سرقت پلیس پیشگیری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر