کد خبر: 274831 A

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شمیرانات:

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شمیرانات از تخریب و اعاده وضع به حال سابق ۴۶۰۰ متر مربع از اراضی ملی منطقه حفاظت شده ورجین خبر داد.

به گزارش ایلنا، بیژن مقیمی با اعلام این خبر گفت: پس از مدت‌ها پیگیری‌های حقوقی اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شمیرانات، سرانجام حکم تخریب و اعاده وضع به حال سابق یک قطعه از اراضی ملی منطقه حفاظت شده ورجین از مراجع قضایی اخذ شد.

وی افزود: صبح امروز با حکم قضایی یک قطعه به مساحت ۴۶۰۰ متر مربع از اراضی قاضی آباد در منطقه حفاظت شده ورجین توسط یگان حفاظت محیط زیست شهرستان شمیرانات تخریب و به حال سابق بازگشت.

مقیمی با بیان اینکه این تخریب پس از ماه‌ها تلاش بی‌وقفه و پیگیریهای مجدانه اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شمیرانات انجامشد تصریح کرد: خوشبختانه امروز پس از سال‌ها دست متخلفان از این اراضی ملی کوتاه شد و حقوق مردم به بیت المال بازگشت.

وی در پایان ضمن قدردانی از دستگاه قضایی و مسئولان محلی خاطرنشان کرد: پیگیری پرونده سایر اراضی این منطقه با توجه به حساسیت منطقه به جهت زیستگاههای حیات وحش و همچنین اکوسیستم خاص طبیعی در اولویت کاری این اداره قرار دارد که قطعا پس از حصول نتیجه، با متخلفان برخورد قانونی خواهد شد.

حفاظت محیط زیست حقوق دستگاه قضایی شمیرانات حیات وحش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر