کد خبر: 274885 A

معاون نیروی انسانی ناجا:

معاون نیروی انسانی ناجا گفت: برای اولین بار در نیروی انتظامی سربازانی که دارای مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد و بالاتر هستند به شکل سرباز عمومی دیده نمی‌شوند چرا که مثل یک پرسنل رسمی برایشان حکم صادر می‌شود و صاحب شغل می‌شوند و دیگر برای کارهای عمومی از آنها استفاده نمی‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سردار محمد تقی اعصار در نشست خبری امروز خود با اصحاب رسانه درباره برگزاری هفتمین جشنواره حضرت علی اکبر(ع) (جوان سرباز) گفت: این جشنواره شنبه نهم خرداد در استادیوم آزادی با میزبانی نیروی انتظامی برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه طبق برنامه این جشنواره به صورت دوره‌ای از سوی ارتش، سپاه، وزارت دفاع و نیروی انتظامی برگزار می‌شود، گفت: امسال مسئولیت برگزاری این جشنواره برعهده ناجا گذاشته شده است.

اعصار با اشاره به اینکه اکثر شهدا و جانبازان سرباز از نیروی انتظامی هستند، افزود: با توجه به سن جوانان و اینکه آنها در اوج نشاط قرار دارند، برنامه هایی برای جشنواره جوان سرباز در نظر گرفته می‌شود که متناسب با احوال این گروه سنی باشد.

این مقام ارشد نیروی انتظامی به برگزاری مراحل مقدماتی این جشنواره در بین 15 هزار نفر از سربازان سراسر استان‌های کشور اشاره کرد و گفت: 10 محور برای انتخاب جوان سرباز با عنوان‌های سرباز، دفاع، امنیت و اقتدار 2- سرباز، ایثارگری و فداکاری 3- سرباز، وظیفه‌شناسی و اقدام برجسته 4- سرباز، امور فرهنگی و تبلیغاتی 5- سرباز، دینداری و بصیرت 6- سرباز، خلاقیت و فناوری 7- سرباز، ورزش و تربیت بدنی 8- سرباز، نظم و انضباط اجتماعی 9- سرباز، سازندگی و تفکر بسیجی 10- سرباز، مسئولیت‌پذیری و خانواده در نظر گرفته شده است.

سردار عصار در ادامه به انتخاب 600 نفر از 15 هزار نفر شرکت‌کننده در این جشنواره اشاره کرد و افزود: از این 600 نفر نیز 129 نفر به مرحله داوری وارد شدند که در نهایت 36 نفر به مناسبت سی و ششمین سالگرد انقلاب اسلامی در سطح ناجا انتخاب شدند.

این مقام ارشد انتظامی گفت: نیروی انتظامی برای اینکه سربازان در 21 ماه خدمت خود بهترین بهره‌برداری را از اوقات حضور خود در سربازی ببرند طبیعی است که در زمینه انگیزش و نشاط آنها باید کاری کند چرا که وظایف ناجا بسیار پیچیده است و سربازان ناجا در معرض مأموریت‌های مختلف و پیچیده قرار دارند.

وی افزود: نیروی انتظامی برای اینکه بتواند بهترین بهره وری را از اوقات حضور سربازان در این نیرو ببرد، باید در زمینه انگیزش و نشاط سربازان کار کند. وظیفه نیروی انتظامی پیچیده است و در همه موارد از سربازان استفاده می‌شود.

افشار تاکید کرد: علاوه بر این موضوع تلاش ما بر این است، وقتی فردی از خدمت فارغ می‌شود کارآموزده باشد، از این رو دوره‌های فنی و حرفه‌ای فراوانی در همه استان‌ها و یگان‌ها تشکیل شده است.

وی در تشریح اقدامات انجام شده در نیروی انتظامی جمهوری اسلامی برای سربازان گفت: خوشایند سازی محیط سربازی برای سربازان و طرح آمایش سرزمینی از جمله این موارد است.

وی گفت: درگذشته سربازان به نقاط دور اعزام می شدند، اما الان در نیروی انتظامی برای اعزام سربازان محور 300 کیلومتر در نظر گرفته شده است، البته قرار است؛ این طرح در کل نیروهای مسلح اجرایی شود. به این ترتیب در نیروی انتظامی اگر سرباز را نتوانیم در شهرستان خود اعزام کنیم، در نهایت به استان اعزام شده و در نهایت در استان همجوار به کار گرفته می‌شود.

وی همچنین در تشریح بهینه سازی اوقات فراغت سربازان گفت: در پاسگاه‌ها اقدامات خوبی صورت گرفته و عمده کلانتری‌ها به تجهیزات ورزشی مجهز شده‌اند. همچنین در مراسم گرامیداشت ناجا سربازان نیز مورد تکریم قرار می‌گیرند.

سردار اعصار با اشاره به اینکه امروز به عنصر سرباز بسیار اهمیت داده می‌شود، گفت: تاکید داریم که سربازان در جای مناسبی به خدمت گرفته شوند، وقتی مامور راهنمایی و رانندگی ما یک سرباز است معنایش این است که ما به سربازان خود اعتماد کرده ایم، همچنین ما در کارگاههای ساخت و ساز خود از سربازانی استفاده می کنیم که به فنون ساخت و ساز و عمران آشنایی دارند. سربازان کارشناسی ارشد و بالاتر نیز همانند کارکنان رسمی مورد استفاده قرار می‌گیرند و مثل سرباز عمومی به آنها نگاه نمی‌شود حقوق درنظر گرفته شده برای این سربازان نیز از سربازان دیگر بیشتر است، اما کمتر از کارکنان رسمی دریافت می کنند.

وی تاکید کرد: سالانه بیش از 3 هزار نفر به عنوان سرباز ساعی معرفی شده و از آنها با کسر میزان سربازی یا دریافت امتیازات دیگر تقدیر می شود.

اعصار گفت: اجرای برنامه هفته ناجا برای ما اهمیت دارد و در آن سربازان نیز مورد تقدیر قرار می گیرند و این مراسم تنها برای کارکنان رسمی ناجا نیست.

وی در بخش ایثارگران نیروی انتظامی گفت: برای این بخش سرفصل سرباز در نظر گرفته شده و با خانواده سربازان شهید و سرباز جانباز همانند نیروی کادری رفتار می شود و آنها از خدمات نیروی کادری بهره مند می‌شوند.

وی با اشاره به مدت سربازی در نیروی انتظامی متناسب با مناطق گفت: درمناطق درگیر عملیات سربازان 18 ماه و در مناطق غیر امنیتی 19 ماه و در مناطق آرام 21 ما ه خدمت می‌کنند و این میزان با احتساب مدت آموزشی در نظر گرفته می شود. ضمن اینکه در مناطق درگیر سربازان از مرخصی های تشویقی بیشتری برخوردارند.

اوقات فراغت تحصیلات تکمیلی کارشناسی ارشد نیروی انتظامی نیروی انسانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر