کد خبر: 281069 A

رئیس پلیس راهور ناجا اعلام کرد:

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی تدابیر پلیس راهور برای تعطیلات نیمه‌شعبان، رحلت امام و نیمه خرداد را تشریح کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سردار تقی مهری در تشریح اقدامات پلیس راهور برای کنترل و اجرای طرح‌های ترافیکی در نیمه شعبان، رحلت امام و تعطیلات نیمه خرداد گفت: برای اجرای مراسم نیمه‌شعبان پلیس راهور در سراسر کشور تصمیمات ترافیکی و انتظامی را به ویژه در استان قم و مسجد جمکران پیش‌بینی کرده است.

وی افزود: پارکینگ‌های مسجد جمکران مشخص شده و پلیس راهور برای هدایت زائران در مسیر حضور خواهد داشت.

مهری خاطرنشان کرد: در مراسم رحلت بنیانگذار کبیر انقلاب نیز پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ از نظر انتظامی و ترافیکی برنامه را تنظیم کرده و همه سازمان‌های مرتبط نیز هماهنگی‌های لازم را انجام داده‌اند.

وی با اشاره به اینکه توضیحات همکاران ما در این بخش نشان از پیش‌بینی شرایط مختلف در این روز دارد، افزود: همچنین در سراسر کشور با همکاری استانداران و فرمانداران میزان زائران حرم مطهر را پیش‌بینی کرده‌ایم و طبق برنامه نیروهای اورژانس و بیمارستانی نیز در این مراسم حضور خواهند داشت.

مهری گفت: مراسم ارتحال امام از حجم ترافیکی سنگینی در روزهای سیزدهم و چهاردهم خرداد برخوردار خواهد بود و تقاضای ما این است که زائران از مسیرهای پیش‌بینی شده تردد کنند تا ضمن ترافیک روان مشکلات کمتری را در جاده‌ها شاهد باشیم.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی گفت: با توجه به حجم اتوبوس‌هایی که پیش‌بینی شده و خودروهایی که به صورت شخصی در مراسم حضور خواهند داشت، پیش‌بینی می‌شود در پایان مراسم نیز ترافیک سنگینی را شاهد باشیم که لازم است؛ زائران صبر و حوصله بیشتری داشته باشند، چرا که خروج این همه خودرو به صورت همزمان فرصت و زمان بیشتری نیاز دارد.

وی با اعلام اینکه طرح تابستانی پلیس نیز از پانزدهم خردادماه اجرایی خواهد شد، افزود: پیش‌بینی ما این است که از این زمان تا ابتدای ماه مبارک رمضان شاهد اولین ترافیک سفرهای تابستانی باشیم.

وی ادامه داد: همچنین از پایان ماه مبارک رمضان تا چهارم مهر نیز دومین حجم این سفرها را شاهد خواهیم بود. از این رو از هموطنان درخواست می‌کنیم که با رعایت قانون آرامش جاده‌ها را حفظ کنند تا شاهد کاهش تلفات و خسارات ناشی از تصادف باشیم.

مهری تاکید کرد: گرچه با تلاش در سال گذشته توانستیم، میزان تلفات جاده‌ای را کاهش دهیم اما این آمار باید روند نزولی خود را حفظ کند.

وی در پایان نیز گفت: در ایام تابستان برنامه‌های فرهنگی نیز در نظر گرفته شده است که امیدواریم با همکاری رسانه ملی شاهد افزایش فرهنگ ترافیک در جامعه باشیم.

پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی پلیس راهور تعطیلات جمهوری اسلامی نیمه شعبان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر