کد خبر: 281126 A

نایب رییس شورای شهر تهران:

ایلنا: نایب رییس شورای شهر تهران خواستار تجدید‌نظر در درآمدهای ناشی از درآمدهای ناپایدار شد و گفت:می‌توانیم با مشارکت شهروندان سقف درآمدهای پایدار شهرداری ناشی از مشارکت مردمی را از 400 میلیارد تومان به هزار میلیارد تومان در سال 94 برسانیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا مرتضی طلایی در مراسم آیین خوش حسابی گفت: ایراداتی در ساختار جامعه ما وجود دارد که بازدارنده ما برای رسیدن به آرمان‌هایمان در حوزه اقتصاد ، رفاه اجتماعی و ... است.

وی افزود: عوامل بازدارنده‌ای در تمامی این موارد مشترک بوده و رفع آن نیازمند یکی اراده جمعی و حرکت جمعی از سوی نخبگان  اجتماعی است.

نایب رییس شورای شهر تهران ادامه داد: به نظر می‌رسد در برایند اقدام زیبایی که توسط مدیریت شهری تهران پایه‌گذاری شده است دستاوردهای خوبی به دنبال داشته است که می‌تواند به عنوان نمونه‌ای برای سایر دستگاه‌ها و حوزه‌ها مورد استفاده قرار گیرد.

وی گفت: اگر بتوانیم نخبگان جامعه را در حوزه‌های مختلف شناسایی کرده و سیاست‌های تشویقی را نسبت به سیاست‌های تنبیه‌ای افزایش دهیم و نیز سرمایه‌های اجتماعی در قالب ثمن ها و NGO   و تشکل‌های گوناگون سازماندهی کنیم، می‌توان در رفع موانع موثر باشد.

طلایی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به وجود فردگرایی در جامعه و تمایل کمتر نسبت به انجام حرکت‌های جمعی اظهارکرد: در حوزه آسیب‌های اجتماعی خانواده و سایر سطوح جامعه مشکلاتی وجود دارد که ناشی از نبود نگاه مسوولیت پذیر و عمل به تکلیف اجتماعی و نظارت بر عمل اجتماعی است .

نایب رییس شورای شهر تهران تاکید کرد: می‌توانیم با مشارکت شهروندان سقف درآمدهای پایدار شهرداری ناشی از مشارکت مردمی را از 400 میلیارد تومان به هزار میلیارد تومان در سال 94 برسانیم.

وی خاطرنشان کرد: بخش قابل توجهی از درآمدهای ما ناشی از درآمدهای ناپایداری است که اگر در آنها تجدیدنظر کنیم، کاهش خواهند یافت .

طلایی عنوان کرد: باید بتوانیم بخشی از درآمدهای پایدار را توسط جمع‌آوری زباله و تفکیک آن به انجام برسانیم چرا که این عمل ابعاد شرعی، اجتماعی و اقتصادی فراوانی به دنبال دارد.

عضو شورای شهر تهران افزود: برای اداره شهر تهران به جز پرداخت عوارض کارهای دیگری نیز باید انجام داد که مشارکت در اداره محلات، کاهش تولید زباله و تفکیک آنها و انعکاس ایرادات شهر از طریق سامانه‌های الکترونیکی از جمله این موارد است.

طلایی با بیان اینکه ضروری است هر یک از ما شهرداری برای شهر خود باشیم، افزود: در این صورت می‌توانیم شهری آبادتر، ‌زیباتر ، معنوی‌تر، با اخلاق‌تر و شهری سالم با شهروندان سالم و خانواده سالم داشته باشیم.

درآمد زباله شهرداری رییس شورای شهر تهران مشارکت مردمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر