کد خبر: 283777 A

رئیس ستاد اجرایی انتخابات سازمان نظام پرستاری گفت: در انتخابات نظام پرستاری امسال 3 هزار و 141 نفر برای حضور در انتخابات ثبت نام کردند که در مقایسه با دوره‌ی قبل 22 درصد رشد داشته است.

به گزارش ایلنا؛  سیدحسن امامی رضوی، رئیس ستاد اجرایی انتخابات سازمان نظام پرستاری در نشست خبری گفت: از 13 اسفند ماه سال گذشته روند انتخابات با دستور وزیر بهداشت آغاز و مقرر شد انتخابات در 29 خرداد ماه سال جاری برگزار شود.

وی با بیان اینکه با تلاش ستاد اجرایی و هیأت‌های اجرایی در سراسر کشور برنامه‌ها مطابق با زمان معین شده پیش رفت، گفت: تائید صلاحیت نمایندگان در هفته گذشته به اتمام رسید و تبلیغات نامزدها نیز در این هفته انجام خواهد شد.

امامی رضوی با اشاره به اینکه در مجموع 127 حوزه مورد تائید قرار گرفت افزود: در 9 حوزه، ثبت نام به اکثریت نرسید بنابراین، در 118 حوزه انتخاباتی، انتخابات خواهیم داشت.

وی گفت: 3 هزار و 141 نفر برای این انتخابات ثبت نام کردند که در مقایسه با دوره‌ی قبل که 2 هزار و 575 نفر ثبت نام کرده بودند، 22 درصد رشد داشته است.

رئیس ستاد اجرایی انتخابات نظام پرستاری خاطرنشان کرد: از میان ثبت نام کنندگان  25 نفر از آنها دارای نقص مدارک، 7 نفر انصراف دادند، 5 نفر نام مشترک داشتند یعنی در دو محل ثبت نام کرده بود و تنها 20 نفر تائید صلاحیت نشدند.

امامی رضوی تصریح کرد: استان خوزستان با 324 نفر ثبت نام کننده بیشترین فراوانی را در کل کشور داشت، ضمن اینکه 51 درصد از ثبت‌نام کنندگان مرد و 49 درصد زن بودند.

وی تأکید کرد: انتخابات نظام پرستاری 29 خرداد در 118 حوزه برگزار می‌شود و علاوه بر وجود صندوق‌های ثابت، صندوق‌های سیار نیز برای اخذ رأی از همکارانی که در بیمارستان‌ها و مراکز به صورت شیفت مشغول هستند، وجود دارد.

امامی رضوی ادامه داد: هیأت‌های نظارت و اجرای هر شهرستان این اختیار را دارند که زمان 10 ساعته انتخابات را حداکثر تا 14 ساعت تمدید کنند و سپس شمارش آرا آغاز می‌شود.

وی تأکید کرد: نتایج انتخابات 30 یا 31 خرداد ماه اعلام می‌شود و پس از آن در صورت اعتراض نامزدها، هیأت‌های نظارت شهرستان‌ها به این موارد رسیدگی می‌کنند و نتایج نهایی 8 یا 9 تیرماه اعلام خواهد شد.

انتخابات بیمارستان حضور در انتخابات رشد نظام پرستاری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر