کد خبر: 284780 A

معاون دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به ایلنا خبر داد:

ایلنا: معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از اختصاص ودیعه 30 میلیون تومانی به 100 دانشجوی متاهل این دانشگاه خبر داد.

عبدالرحیم نیک‌ضمیر معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی درباره وضعیت خوابگاه‌های این دانشگاه توضیح داد و گفت: ما 8 دانشکده را از لحاظ خوابگاهی پوشش می‌دهیم؛ با افزایش پذیرش دانشجو و از طرفی محدودبودن فضای خوابگاه مشکلاتی پیش آمد، اما از ورودی بهمن 93 تمام تقاضاهای دانشجویان را پاسخ دادیم.

وی همچنین درباره نرخ هزینه‌های خوابگاهی توضیح داد و گفت: سال گذشته این نرخ حدود 50 هزار تومان بوده که در سال 94 کمتر از 10 درصد افزایش یافته است. نرخ‌ها در ارتباط با هزینه‌های خوابگاهی توسط وزارت بهداشت به ما اعلام می‌شود و ما نقشی در بالا یا پایین آوردن نرخ‌ها نداریم.

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی درباره خوابگاه متاهلان نیز گفت: در دانشگاه یک خوابگاه ویژه متاهلان داریم و با تصویب یک طرح به تازگی، بنا داریم که به 100 دانشجوی متاهل که جا برای آنها نداریم، وام 30 میلیونی برای تهیه مسکن به صورت ودیعه بدهیم.

نیک‌ضمیر در پاسخ به این سوال که این 100 نفر چگونه انتخاب می‌شوند، تصریح کرد: حدود 130 درخواست داریم و اعتباری که برای آن در نظر گرفته شده، حدود 3 میلیارد تومان است و ممکن است؛ برای اینکه به تعداد بیشتری از دانشجویان وام بدهیم، ودیعه 20 میلیون تومانی به دانشجویان اختصاص دهیم و افراد بیشتری را تحت پوشش قرار دهیم.

دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی خوابگاه دانشجویی دانشجویان متاهل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر