کد خبر: 284903 A

جزینی در گفت‌وگو با ایلنا مطرح کرد:

قائم‌مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر از افزایش مراکز نگهداری از زنان معتاد بی‌سرپناه خبر داد.

علیرضا جزینی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره همکاری میان دو حوزه مقابله و درمان اعتیاد گفت: درحوزه مقابله مردم توقعاتی دارند و همگان از جمله رسانه‌ها به مساله  جمع‌آوری معتادان متجاهر توجه خاص دارند، لذا باید استراتژی متوازنی در خصوص دستگیری خرده‌فروشان موادمخدر و جمع‌آوری معتادان متجاهر بر اساس قوانین داشته باشیم.

وی با بیان اینکه در کنار مقابله با فروش و مصرف مواد مخدر مساله درمان و کاهش آسیب نیز از اهمیتی بسزا برخوردار است، ادامه داد: در این راستا برای هر دو موضوع کمیته‌های مستقلی تشکیل شده که هماهنگ‌کننده آنها نیز ستاد مبارزه با مواد مخدر است.

قائم‌مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر همکاری میان متولیان حوزه درمان و حوزه مقابله را خوب ارزیابی کرد و گفت: برخی کارشناسان توقع دارند که پاتوق‌های حضور معتادان باید حفظ شود، اما این مساله مورد نظر مردم نیست. لذا معتقدیم باید یک همنوایی ایجاد شده و معتادان کارتن‌خواب را در مکانی خاص ماوا دهیم تا هم نگرانی مردم مرتفع شده و هم ضمن ارائه خدمات درمانی به این افراد در خصوص اشتغالزایی آنان نیز اقدام شود.

جزینی همچنین درباره نگهداری از زنان معتاد بی‌سرپناه گفت: ما مراکز نگهداری از این گروه زنان را افزایش داده‌ایم و در این خصوص اقدامات خوبی صورت گرفته است.

مقابله با مواد مخدر زنان معتاد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر