کد خبر: 289859 A

نماینده مجلس:

نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: وضعیت مصرف مواد مخدر و اعتیاد، امروز در کشور اسف‌بار است و تعداد زیادی از جمعیت فعال و جوان ما به این بلای شوم مبتلا هستند.

به گزارش ایلنا، سیدمحمد سادات ابراهیمی با بیان اینکه راهکارهای پیشین اکثر سلبی بوده در حالیکه باید ایجابی باشد، افزود: وقتی مبانی دینی مستحکم باشد، موضوع گرایش به مواد مخدر به دلیل کسب شادی، به حاشیه رفته و جوانان کمتر گرفتار این بلای شوم می شوند.

وی ادامه داد: باید بدنبال راهکار پیشگیری و چگونگی فرهنگسازی برای مبارزه اجتماعی با مواد مخدر باشیم زیرا قوانین کنونی مبارزه با مواد مخدر بیشتر در مورد بگیر و ببندها است، در حالیکه این روش مقطعی موثر است و به میزان اندکی تاثیر بازدارندگی دارد.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر علاوه بر فراگیری در صورت اجرای مستمر و جامع، اثرات مطلوبی را برای مردم و کشور به همراه خواهد داشت.

وی تاکید کرد: وقتی برنامه مناسب و ویژه فرهنگی برای ارتقا سطح آگاهی مردم نداشته باشیم، اعتیاد روز به روز افزایش می یابد. از طرفی برخی مشکلات همچون بیکاری نیز به موضوع اعتیاد دامن می زند و می توان عدم اشتغال بویژه در جوانان را از دلایل عمده مصرف و گرایش به مواد مخدر دانست.

بنابرگزارش ستاد مبارزه با مواد مخدر، سادات ابراهیمی ادامه داد: سست شدن اعتقادات از دلایل دیگر گرایش جوانان به مصرف موادمخدر است، به همین منظور دست اندرکاران فرهنگی و آموزشی باید به این مساله توجه جدی داشته باشند.

وی با تاکید بر لزوم حمایت بیشتر و همه جانبه از معتادان بهبودیافته خاطرنشان کرد: در این زمینه فوق العاده عقب هستیم. معتاد وقتی از هر جهت رانده شود و مورد تنفر جامعه قرار گیرد، آسیب های اجتماعی فردی و اجتماعی ناشی از آن دو چندان شده و لازم است تجدید نظر ساسی در رابطه با خانواده معتادان و معتادان بهبودیافته انجام شود.

اعتیاد مجلس شورای اسلامی مشکلات مواد مخدر جوان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر