کد خبر: 290196 A

رئیس سازمان بهزیستی کشور در گفت‌وگو با ایلنا:

ایلنا: رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: شهرداری نهادی خدماتی و فرهنگی است و اینکه بگوید من یک سرا یا سوله‌ای را در نظر می‌گیرم تا نیروی انتظامی یا بهزیستی برای فعالیت‌هایشان از آن استفاده کنند؛ مد نظر ما نیست بلکه باید براساس استانداردها، حقوق و تکالیف خود، پای کار بیاید.

انوشیروان محسنی بندپی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در واکنش به خبری مبنی بر حذف سهمیه استخدامی معلولان از لایحه جدید حمایت از حقوق معلولان با تاکید براینکه این موضوع از قانون جدید حذف نشده است، گفت: در قانون حمایت از معلولان مصوب 1383 سهم استخدام معلولان 3 درصد تعیین شده است. در لایحه جدید نیز مقرر شده است که با تصویب قانون جدید حمایت از معلولان، قانون قبلی به جز ماده 7 آن که مربوط به استخدام معلولان است و دو ماده  دیگر، مابقی مفاد آن ملغی می‌شوند.

همکاری در حوزه اجتماعی نباید از سر دلسوزی و صدقه باشد

وی همچنین درباره همکاری سایر دستگاه‌های مربوط به حوزه مسائل اجتماعی با سازمان بهزیستی در خصوص زنان کارتن‌خواب با ابراز ناخرسندی از مشخص نبودن نهاد متولی مسائل اجتماعی در کشور اظهار کرد: باید این موضوع در برنامه ششم مشخص شده و مابقی دستگاه‌ها هم پای کار بیایند. این همکاری نباید بر اساس صدقه‌ یا دلسوزی باشد بلکه باید در اثر یک الزام، تکلیف و یک حق باشد.

رئیس سازمان بهزیستی ادامه داد: شهرداری نهادی خدماتی و فرهنگی است و اینکه بگوید من یک سرا یا سوله‌ای را در نظر می‌گیرم تا نیروی انتظامی یا بهزیستی برای فعالیت‌هایشان از آن استفاده کنند؛ مد نظر ما نیست بلکه باید براساس استانداردها، حقوق و تکالیف خود، پای کار بیاید.

بندپی با تاکید براینکه شاید شهرداری تهران در این زمینه کمابیش همکاری کند، اما اغلب شهرداری‌های کلان‌شهرها همکاری لازم را ندارند، خاطرنشان کرد: مطالبه‌خواهی در حوزه مسائل اجتماعی باید برعهده یک نهاد مشخص باشد تا پاسخگویی لازم را در این زمینه داشته باشد و بهزیستی حاضر است؛ این مسئولیت را برعهده بگیرد و سایر دستگاه‌ها نیز همکاری داشته باشند.

قانون حمایت از معلولان انوشیروان محسنی بندپی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر