کد خبر: 290439 A

عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران:

عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر تهران از تخلف 32 هزار متری یک مجتمع اداری-تجاری در منطقه یک خبر داد و گفت: این مجتمع تنها اجازه ساخت 5 هزار و 600 متر را داشته است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، ابوالفضل قناعتی در یکصد و هفتادمین جلسه شورای اسلامی در تذاکرات پیش از دستور اظهار داشت: تذکر من در خصوص یک مجتمع تجاری-اداری در منطقه یک است، چرا که متراژی که برای این مجتمع در نظر گرفته شده، 5 هزار و 600 متر مربع است، اما 32 هزار متر، متراژ تخلف این مجتمع اعلام شده است.

وی افزود: این در حالی است که 17مهر 1392تخلف ساختمانی توسط مهندس ناظر به متراژ 16 هزار متر اعلام می‌شود و در مرحله استحکام نیز تخلفات مجدد این ساختمان توسط مهندسان ناظر نیز اعلام شده است.

عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: در تاریخ 18 دی ماه 1392 کمیسیون ماده 100 با اعلام تخلف 19 هزار متر، حکم قلع و قمع این مجتمع را صادر می‌کند ولی پس از اعلام تخلف نیز شهردار منطقه اجازه ادامه تخلف را  داده است. جالب است مالک این پروژه خود نیز اعلام کرده است که تخلف این مجتمع 19 هزار متر نیست و 23 هزار متر بوده است.

قناعتی در ادامه با بیان کنایه‌آمیز این جمله که صد رحمت به تخلف اسپیناس اضافه کرد: تخریب این مجتمع از طرف دیگر منابع ملی را ضایع می‌کند و در اینجا این سوال وجود دارد که چه زمانی سریال غلط و غیرقانونی کار کردن شهرداری تمام می‌شود؟ چرا می‌گذارند این اتفاق بیفتد؟

وی با اشاره به معطل ماندن پرونده پاساژ علاالدین در دیوان عدالت اداری گفت: پنج، شش ماه است که پرونده پاساژ علاالدین در دیوان عدالت مانده و معلوم نیست؛ دیوان چه زمانی می‌خواهد جواب بدهد، افکار عمومی دنبال پاسخ است  و دیوان عدالت نیز باید تکلیف این پرونده را هر چه زودتر مشخص کند.

در ادامه  پشمچی زاده معاون شهرسازی شهرداری تهران در واکنش به تذکر عضو هیات رئیسه شورا مبنی بر تخلف 32 هزار متری مجتمع اداری و تجاری در منطقه یک اظهار داشت: این زمین در ابتدا مجوزی برای ساخت درخواست کرده است و در ادامه مالک قطعه جدید دیگری را خریداری و به آن الحاق می‌کند.

وی ادامه داد: در ارتباط با ساخت این مجتمع اداری تجاری قرار داد میان مالک و سازمان مشارکتهای شهرداری تهران منعقد می شود اما صدور مجوز برای این ساختمان با تاخیر مواجه شده بود.

معاون شهرسازی شهرداری تهران اضافه کرد: این مجتمع به دلیل تخلفات صورت گرفته در مرحله سفت کاری از ادامه کار منع شد و پرونده این سازه به کمیسیون ماده 100رفت که در نهایت رای به قلع و قمع تخلفات داده می شود و کمیسیون نظارت ناپایداری این سازه را اعلام می کند.

 در ادامه قناعتی عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران گفت: شهرداری باید این موضوع را پیگیری و پیشگیری کند وجلوی تخلفات را قبل از ساخت و ساز بگیرد نه اینکه ساخت و سازی انجام شود و پس از آن رای به تخریب آن داده شود.

چمران رئیس شورای شهر از شهرداران مناطق خواست که جلوی تخلفات را از ابتدا بگیرند.

وی در ادامه عنوان کرد : لازم است کسانی که از پیگیری تخلفات جلوگیری می کنند به دادگاه تخلف اداری معرفی شوند.

 

دی ماه شورای اسلامی شورای اسلامی شهر تهران شورای شهر تهران شهرداری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر