کد خبر: 290478 A

رئیس سازمان بسیج جامعه زنان:

رئیس سازمان بسیج جامعه زنان با بیان اینکه دفاع ما از حجاب باید به صورت اقناعی باشد، گفت: باید از بعد روانشناختی و جامعه شناختی از حجاب دفاع کنیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مینو اصلانی در همایش بین المللی «عفت در قربانگاه غرب» گفت: 21 تیر سالروز گرامی داشت یاد و خاطره قیام مردم مشهد علیه کشف حجاب است همچنین شش سال پیش نیز بار دیگر چنین اتفاقی در غرب افتاد و مدعیان حقوق بشر زن محجبه‌ای را جلوی همسر،‌ فرزند و یک قاضی در دادگاهی در آلمان به شهادت رساندند.

وی ادامه داد: اینکه غرب ادعای دفاع از انسانیت را دارد و در کنار آن اینگونه آن را پایمال می کند و نژاد پرستی علیه حجاب را راه می اندازد جای سوال دارد این کشورها حتی حجاب را در کشوری که انقلاب اسلامی در آن رخ داده بر نمی تابند و هجمه های سنگینی را ایجاد می کنند.

رئیس سازمان بسیج جامعه زنان افزود: غربیان با راه اندازی 120 شبکه ماهواره ای حیازدا به دنبال از بین بردن حجاب وعفاف هستند، اما اکنون حجاب به نقطه عطفی در بحثهای علمی تبدیل شده است و دانشگاهیان نیز در غرب پوشش را مد نظر قرار دادند زیرا که نیمه عریانی باعث افت علمی آنها شده است.

اصلانی با اشاره به اینکه حجاب امری فطری و ضروری است، افزود: گفتمان انقلاب اسلامی این بحث را جدی گرفته و حتی در بسیاری از کشورهای غربی نیز به حجاب و عفاف اهمیت می دهند حتی آمریکا اکنون پلیس مقابله با عریانی و فحشاء به راه انداخته است.

وی تصریح کرد: اینکه غرب موضوع حجاب را طی 100 سال است که در دستور کار قرار داده نشان دهنده قدرت و ظرفیت حجاب است که این دغدغه را برای دنیا بوجود آورده حجاب و چادر شانیت، کرامت و زیبایی برای حضور اجتماعی زنان هستند که ما از این ظرفیت کمتر استفاده می‌کردیم.

اصلانی در پایان تصریح کرد: تک تک ما وظیفه داریم که به صورت اقناعی وارد این مسئله شویم و از بعد جامعه شناختی، روانشناختی از آن دفاع کنیم. نباید نگران شویم و گمان کنیم که اگر کسی پوشش درستی ندارد ناامید شده است بلکه باید با تعامل و اقناع این ضعف ها را مرتفع کنیم.

 

آلمان بسیج جامعه حجاب زنان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر