کد خبر: 290622 A

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی معاونت پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه خبرداد:

ایلنا: مدیرکل فرهنگی و اجتماعی معاونت پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه از تدوین دستورالعمل مراکز مشاوره در معاونت پیشگیری از وقوع جرم خبرداد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمد علی‌زنگانه در مراسم رونمایی از کتاب راهنمای فنی و اجرایی مراکز مشاوره طلاق گفت: بعد از سال‌ها کسب تجربه در کشور و به رغم وجود خلا قانونی، از 8 سال گذشته حرکتی هوشمندانه پس از رصد آسیب طلاق در کشور آغاز شد.

مدیر کل فرهنگی و اجتماعی معاونت پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه ادامه داد: تجربیاتی که طی سال‌های گذشته با تدبیر و نه بر اساس قانون به دست آمد، آرام آرام زمینه شکل گیری قانون حمایت از خانواده فراهم شد که به دنبال تصویب و ابلاغ آن در سال 92 و ابلاغ آیین‌نامه آن در سال 93 شورای سیاست‌گذاری با تدبیر آقای الفت معاونت پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه و همکاری مرکز مشاوران قوه قضاییه شکل گرفت و روند اجرایی آیین نامه را تدوین کردند که قرار است به تصویب رئیس قوه قضاییه برسد.

زنگانه تاکید کرد: بعد از شکل‌گیری و استقرار مراکز مشاوره طلاق دغدغه مسئولان آن است که بر اساس چه پروتکل و راهنمای بالینی به مواردی که به مراکز مراجعه می‌کنند به وسیله مشاوران و مددکاران راهنمایی ارائه شود.

مدیر کل فرهنگی و اجتماعی معاونت پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه اظهار کرد: در سال 93 این معاونت یکی از برنامه‌های خود در دفتر اجتماعی و فرهنگی را تدوین راهنمای اجرایی قرار دارد که امروز از این راهنما با حضور ذینفعان اصلی  که در تدوین آن شرکت داشتند  شامل  مرکز مشاوران حقوقی، انجمن روانشناسی ایران، سازمان نظام روانشناسی و سازمان بهزیستی رونمایی می‌شود.

وی اضافه کرد:  در این کتاب ساز و کارهایی در فرآیند آموزش،‌بازآموزی  و ... مشخص شده است.

پیشگیری از وقوع جرم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر