کد خبر: 291151 A

معاون طب سنتی وزارت بهداشت خبر داد:

معاون طب سنتی وزارت بهداشت گفت : اگر آموزه ها و تدابیر حفظ سلامتی با نگاه طب سنتی را در آموزه های بهورزی و سیستم شبکه های بهداشت و درمان به کار ببندیم در ارتقای سلامت بسیار کمک کننده خواهد بود.

به گزارش ایلنا؛ محمود خدادوست در خصوص اجرای پایلوت طرح ادغام خدمات طب سنتی در نظام شبکه بهداشت و درمان کشور در شهرستان فسا بیان داشت :  وظیفه و پیام اصلی طب سنتی ایرانی یا طب ایرانی حفظ تندرستی مردم است.

وی با بیان اینکه آموزه ها و تدابیر طب سنتی هیچگونه تناقضی با طب رایج امروزی ما ندارد، گفت: اگر دانش و تدابیر طب سنتی را به همراه آموزش طب رایج به بهورزان و کارشناسان و کاردانان شبکه های بهداشت و درمان ارائه دهیم قاعدتاً چون در باور و فرهنگ مردم ریشه دارد و دارای ظرفیت پذیرش و مقبولیت بالایی است ، می تواند به ارتقای سلامت جامعه کمک نماید.

معاون طب سنتی وزارت بهداشت افزود : با آمادگی هیات رئیسه و مدیران دانشگاه علوم پزشکی فسا  پایلوت این طرح را در شهرستان فسا اجرا می کنیم و سعی می کنیم که تدابیر و آموزه های طب سنتی را که قابلیت ارائه در سطوح مختلف از جمله بهورزی، کارشناسان مراکز بهداشتی - درمانی و پزشکان خانواده را دارد با ارائه بسته های آموزشی و آموزشهای آبشاری اجرانماییم.

 

بهداشت و درمان سلامت شبکه بهداشت و درمان طب سنتی وزارت بهداشت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر