کد خبر: 291689 A

در جلسه امروز شورای شهر تهران مطرح شد؛

رئیس کمیته عمران شورای شهر تهران با یادآوری طوفان سال گذشته و حوادث پس از آن گفت: سال گذشته برخورد خوبی انجام نگرفت و یک عذرخواهی هم نشد تا کی می‌خواهیم با جان مردم بازی کنیم؟

به گزارش خبرنگار ایلنا، اقبال شاکری در جلسه امروز شورای شهر تهران در خصوص حادثه سیل گفت: پد هلیکوپتری منطقه امامزاده داود تبدیل به پارکینگ شده است. از طرف دیگر اورژانس می‌گوید؛ به ما اعلام رسمی نشده بود و ما حوادث را از سایت هواشناسی متوجه شدیم.

رئیس کمیته عمران شورای شهر با تاکید بر اینکه ظرفیت جاده چالوس 12 هزار خودرو است، ادامه داد: متاسفانه در این حادثه 100 هزار خودرو در جاده چالوس دچار حادثه شدند، 80 خودرو از بین رفته، 16 کشته و 12 مفقودی بر جای ماند.

وی با اشاره به سایت بین‌المللی هواشناسی اظهار کرد: این سایت 10 روز قبل از حادثه اعلام کرده 6:20 بعدازظهر باد با سرعت 22.2 کیلومتر  بر ساعت، ساعت 7 با سرعت 32 کیلومتر در ساعت و ساعت 7.5 با سرعت 77.8 کیلومتر بر ساعت در برخی مناطق وجود خواهد داشت. همچنین  این سایت اعلام کرده طی یک ساعت سرعت دید از 5 کیلومتر به 100 متر کاهش پیدا خواهد کرد.

 شاکری با یادآوری طوفان سال گذشته و حوادث پس از آن گفت: سال گذشته برخورد خوبی انجام نگرفت و یک عذرخواهی هم نشد تا کی می‌خواهیم با جان مردم بازی کنیم؟

وی  افزود: حادثه پیش‌آمده در روزهای تعطیل اتفاق افتاده و مردم در مسافرت بودند وگرنه فاجعه‌ای رخ می‌داد.

رئیس کمیته عمران شورای شهر با تاکید بر اینکه آب گرفتگی مهمترین معضل  تهران  در این چند روز بوده است، گفت:  باید طرح جمع‌آوری آب‌های سطحی را در نظر بگیریم و اگر می‌گوییم؛ ساخت و ساز در بستر رودخانه باید ممنوع شود، این موضوع را باید به مرحله عمل برسانیم.

وی تاکید کرد: مدیریت یکپارچه باید به قنوات، مسیرها، کانال‌ها و ... رسیدگی کرده  و نقطه پایانی برای آن بگذارد.

وی ضمن قدردانی از آتش‌نشانی، هلال احمر و ...  به تصویب طرح‌های اضطراری جمع‌آوری آب‌های سطحی در شورای شهر اشاره کرد و گفت: امیدواریم با هماهنگی بیشتر  نهادهایی همچون هواشناسی، آتش‌نشانی، اورژانس و ... بهتر عمل کرده تا چنین حوادثی تکرار نشود.

 

بازی جاده خودرو شورای شهر تهران وزش باد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر