کد خبر: 291807 A

سخنگوی اورژانس کشور آخرین آمار مصدومان حوادث سیل و طوفان در سراسر کشور را تشریح کرد.

مجتبی خالدی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره حادثه سیل و طوفان گفت: در مجموع 84 نفر در سیل و طوفان یکشنبه‌شب در سراسر کشور مصدوم شدند که این افراد در 27 شهرستان دچار حادثه شده بودند.

وی گفت: از این تعداد مصدومان 29 نفر مربوط به تهران است که 16 نفر آنها توسط اورژانس به مراکز درمانی منتقل شده و 13 تن دیگر خودشان به مراکز اورژانس بیمارستان‌ها مراجعه کرده بودند.

خالدی خاطرنشان کرد: 12 نفر نیز در استان البرز و 19 نفر در استان مازندران دچار حادثه شدند و مابقی مصدومان نیز مربوط به شش استان دیگر حادثه دیده است.

به گفته خالدی، دو تن از حادثه‌دیدگان در بخش مراقبت‌های ویژه بستری بوده و مابقی وضعیت خوبی دارند.

سخنگوی اورژانس کشور با اشاره به آماده‌باش اورژانس در طرح تابستانه، اظهار کرد: با توجه به اینکه در ایام چهار روز تعطیلی پایگاه‌های اورژانس و اورژانس‌های مراکز درمانی در آماده‌باش بودند، امدادرسانی به مصدومان با سرعت بیشتری انجام شد، اما شرایط جوی و تاریکی شب امکان پرواز و سرویس‌دهی بالگردهای امدادرسان را سلب کرده بود.

همچنین ابوالقاسم باقری مدیرکل مدیریت بحران استان البرز نیز در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا گفت: 80 خودرو آسیب‌دیده جمع‌آوری شدند و توانستیم برق و تلفن مناطق آسیب دیده را که قطع شده بود؛ وصل کنیم. اما همچنان امدادرسانی ادامه دارد.

بیمارستان خودرو مدیریت بحران مراکز درمانی اورژانس کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر