کد خبر: 291834 A

دبیر انجمن خون و سرطان کودکان ایران:

دبیر انجمن خون و سرطان کودکان ایران درباره میزان دسترسی به داروهای سرطان خون در کشور اظهار کرد: در حال حاضر کمبودی در خصوص داروهای شیمی درمانی و سرطان خون در کشور نداریم.

به گزارش ایلنا، محمد فرانوش از برگزاری نهمین همایش سراسری انجمن خون و سرطان کودکان ایران از 27 تا 29 شهریور ماه در بیمارستان فوق تخصصی محک خبر داد و گفت: افزایش دانش پزشکان در زمینه تشخیص و درمان کودکان هدف عمده برگزاری این همایش است.

وی افزود: حدود 15 مهمان خارجی در این کنگره شرکت خواهند کرد و تا کنون 100 نفر برای حضور و سخنرانی اعلام آمادگی کرده اند.

دبیر انجمن خون و سرطان کودکان ایران با بیان اینکه فراخوان ارسال مقالات تا 25 تیرماه تعیین شده است اظهار کرد: 12 امتیاز بازآموزی برای شرکت کنندگان در همایش منظور می شود.

فرانوش ادامه داد: متخصصان خون، داخلی کودکان، رادیوتراپیست ها، جراحان، پاتولوژیست ها، داروسازان، پزشکان عمومی، آنکولوژیست ها، هماتولوژیست ها و پرستاران از جمله مخاطبان این کنگره هستند و پیوند مغز استخوان یکی از موضوعات اساسی مطروح در همایش خواهد بود.

وی در ادامه ضمن اعلام این خبر که در همایش پیش رو داروهایی که بتازگی برای درمان سرطان خون وارد بازار سلامت دنیا شده اند معرفی خواهند شد گفت: راجع به اثربخشی و نحوه تجویز این داروها صحبت خواهیم کرد، عمده این داروها تولید داخلی ندارند.

کمبود دارو سرطان کودکان دارو‌های سرطان کمبود داروی سرطان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر