کد خبر: 291842 A

جلودارزاده:

مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار کرد: تشکیل سمن‌های زنان کارگر با مشکلات بسیاری در کشور رو به رو است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سهیلا جلودارزاده در هم‌اندیشی ظرفیت‌های ناشناخته فرهنگی- اجتماعی زنان کارگر  گفت: با توجه به فرآیند توسعه حضور 30 درصدی زنان در بخش‌های مختلف لازمه و ضامن توسعه است.

وی با اشاره به صحبت‌های قائم مقام وزیر کار مبنی بر نقش انجیوها در بهبود وضعیت اشتغال زنان گفت: ما در تمام کشور اتحادیه‌های زنان را داریم که فعالیت می‌کنند، اما اثرگذاری لازم را ندارند. محول کردن همه کارها به انجیوها در شرایط کنونی بسیار سخت است.

رئیس اتحادیه زنان کارگر گفت: اگر قرار است؛ زنان با تشکیل انجیوها زمینه رشد خود را ایجاد کنند حداقل دولت باید کارخانه‌ها و شرکت‌ها را به روی انجمن‌ها و اتحادیه‌ها باز کند.

جلودارزاده با تاکید بر اهمیت سه جانبه‌گرایی افزود: بدون همکاری مردم، سازمان‌های مردم نهاد و دولت توسعه محقق نخواهد شد. ما باید به تشکل‌های واقعا کارگری اصالت بدهیم، زیرا آنها همواره در کنار نظام بودند و در جهت بهبود شرایط اقدام کرده‌اند.

مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت در پایان با اشاره به توانایی‌های زنان کارگر گفت: در جایی که فرصت مهیا شده است، شاهدیم که زنان کارگر هم به خانواده‌شان رسیده‌اند، هم تحصیل و هم کار کرده‌اند.

خانواده دولت زنان مشکلات وزیر صنعت معدن و تجارت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر