کد خبر: 294159 A

قائم مقام وزیرکار در گفت­‌وگو با ایلنا:

قائم مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اعلام شناسایی گروه‌­های فقیر و محروم در کشور گفت: به دنبال آن هستیم که با مکانیزمی مشخص گروه‌‌های آسیب­‌پذیر را شناسایی کرده و مورد حمایت قرار دهیم.

سید ابوالحسن فیروزآبادی در گفت­‌وگو با خبرنگار ایلنا، درباره طرح آمایش عدالت اجتماعی گفت: این طرح در حال بررسی است و قصد داریم؛ آمایشی انجام داده و برمبنای آن فقر را تعریف کنیم و در مرحله بعد شاخص‌‌هایی را تعیین کنیم تا بر اساس آن گروه‌­های فقیر و محروم را در کشور شناسایی کرده و برای این موضوع برنامه‌­ریزی کنیم.

وی با بیان اینکه در حال طراحی مراحل نظری این برنامه هستیم و این برنامه بیشتر به شناسایی فقرا می‌‌پردازد، خاطرنشان کرد: در تمام کشورهای جهان این برنامه وجود دارد. در کشور ما نیز به دلیل ویژگی­‌های جمهوری اسلامی ایران که مبتنی بر عدالت و توسعه مبتنی بر عدالت است، این برنامه باید به طریق اولی مورد توجه قرار گیرد.

 قائم مقام وزیر تعاون  با تاکید بر ضرورت  شناسایی گروه­‌های جمعیتی آسیب­‌پذیر و گروه­‌های به حاشیه رانده‌شده، اظهار کرد: معمولا این گروه­‌ها از دستگاه‌­های حمایتی- امدادی مانند سازمان بهزیستی کشور و کمیته امداد امام خمینی(ره) دور می­‌مانند.

فیروزآبادی با اشاره به اینکه تعداد این گروه‌­ها در کشور قابل توجه به نظر می­‌آید؛ عنوان کرد: این گروه­‌ها معمولا در روستاهای دورافتاده، عشایر و حاشیه شهرها وجود دارند، لذا به دنبال آن هستیم که با مکانیزمی مشخص این افراد را شناسایی کرده و مورد حمایت قرار دهیم تا آنان بتوانند؛ توانمند شده و به جامعه برگردند و به فعالیت بپردازند.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد که با اجرای طرح آمایش عدالت اجتماعی بتوانیم؛ نتایج اقتصادی و اجتماعی مثبتی به دست آوریم.

طرح آمایش عدالت اجتماعی شناسایی گروه‌های آسیب‌پذیر
نرم افزار موبایل ایلنا